Baş ağrısı ilaç kullanmadan hangi yöntemlerle geçirilebilir?

0
1280

Basurun-Hemoroid-Sebepleri-Nedir

Baş ağrısı basit bir sorun da olabilir bir hastalık habercisi de. Basit sinirsel baş ağrıları daha çok stres, hava durumu, tansiyon ve kanda oksijen oranının azalmasına bağlıdır.

Baş ağrılarının tedavisi ağrının tipine göre farklılık gösterir. Eğer baş ağrısının nedeni sinirselse, açık havaya çıkmak bir çözüm olabilir.

Gerilimden uzak, havadar bir mekan seçip yürüyüşe çıkın. Derin nefes almak ve hareket etmek ağrıyı hafifletecek, vücudunuzu rahatlatacaktır.

Strese dayalı baş ağrısıyla ilaç içmeden baş etmek mümkün. Ağrınızın nedeni
migrense, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı deneyin. Fazla hareket etmeyin.

Buz dolu bir torbayı başınıza yerleştirip tutmak veya başınızı soğuk su ile yıkamak faydalı olacaktır. Başı tülbentle sıkmak ve şakaklara masaj yapmak da baş ağrısını azaltan yollardandır.

Masaj hem stres tipi ağrılara hem de migren ağrılarına iyi gelir. Şakaklara, kaşların arasından alna doğru ve burun deliklerinin üzerinden göz kenarlarına doğru cilt gerilerek masaj yapılabilir.

Sıcak duş, vücudu gevşeterek ağrıyı hafifletebilir. Duş yerine ayak banyosu da beyinde artan kan basıncını ayaklara çekerek baş ağrısını sonlandırabilir.

Bunun için önce ayaklarınızı sıcak suya sokup, soğuk su ekleyerek ılıttığınız kapta bir süre tutun. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve yatıp dinlenin.

Ayrıca beslenme araştırmaları muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi geldiğini göstermiştir. Acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içerseniz de fayda görebilirsiniz.

Önceki İçerikTurkcell Kalan İnternet Paketimi Nasıl Öğrenebilirim
Sonraki İçerikBilgisayarım F1 e Basınca Başlıyor
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz