Askercell Nedir – Askercell Paketleri

0
5615

Askercell Nedir?
Mehmetçik ile ailelerinin özlemi bitsin diye, Askercell Türkiye’nin hizmetinde!
Kışlalarda Turkcell Askercell haricinde hat kullanılmasına Genelkurmay Başkanlığı tarafından izin verilmemektedir. Genelkurmay Başkanlığı’nın 13 Nisan 2015 tarihinde yayınladığı kriterler yalnızca Turkcell teknolojisi ile sağlanabilmektedir.
Turkcell, Genelkurmay Başkanlığı’nın tüm koşullarını yerine getirerek, Türkiye’de ilk defa Askercell’i ücretsiz olarak er ve erbaşların emrine sunuyor. Artık Askercell’i kullananlar kışlalarda sevdikleriyle serbestçe konuşup mesajlaşabilecek!
Üstelik numaranızı Askercell’e taşırsanız yeni hat ücreti ödemezsiniz.
Numara taşıma işlemi yasal olarak en fazla 6 gün içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu sebeple, askerliğe başladığınızda hattınızın Askercell’de olabilmesi için askere gitmeden bir hafta önce Turkcell İletişim Merkezlerine başvuruda bulunabilirsiniz.
Askerlik bittiğinde ise kolayca herhangi bir Turkcell İletişim Merkezi ya da Yetkili Turkcell Satış Noktasından servisi iptal edip Askercell koşulları olmadan hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Askercell Nasıl Olunur

Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktalarında Askercell’li olma talebi işleme alındığında gelen SMS EVET yazıp yanıtlanır, ya da alternatif yöntem olarak Askercell Talep ve Onay Belgesi doldurulup imzalanır (bu durumda SMS onayına gerek kalmaz).
Daha sonra konuşulmak ve mesajlaşılmak istenen 5 yurt içi mobil, 2 sabit ya da yurt dışı hatlarla olmak üzere 7 numara Turkcell mağaza çalışanlarımız tarafından Askercell’e tanımlanır. Numaralar tanımlandıktan sonra değiştirmek için Turkcell hattınızdan 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da Turkcell İletişim Merkezlerine uğrayabilirsiniz.
Hat kısa bir süre sonra data kullanımına kapanır ve Askercell servisi ancak bundan sonra aktif olur. (Askercell’in aktif olup olmadığı *199# sorgusuyla öğrenilebilir.)
Bu işlemlerden sonra hat TSK’nın kriterlerini otomatik olarak sağlamış olur.

Önceki İçerik2017 Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi 90 BG Easy-R
Sonraki İçerikTürk Telekom Arena Galatasaray Stadyumu
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz