Android Pil Yüzdesi Gösterme

22
15341

Android Pil Yüzdesi Gösterme
Android cihazlarda birçok özellik olmasına rağmen bir o kadarda karışık olabiliyor.Nokia gibi yavaş yavaş sabit ayarlara doğru ilerlemektedir.Yani uzun zaman sonra bu gibi ayarları herkes bilecek duruma gelebilecektir.Sağ üst köşede pil yüzdesini göstermek istiyorsanız.
Ayarlar>>Ekran>>Pil Yüzdesini Göster Ayalarında tik işaretine tıklarsanız bu işlemi tamamlamış olursunuz.

Android Pil Yüzdesi Gösterme
Android işletim sistemli cihazların en büyük sorunlarından biri olan pil seviyesi eğer dikkat edilmezse kullanıcılarının başına büyük sorunlar açabilmektedir. Ekran menüsü üzerinde bulunan simgesel gösterim kullanıcıları çoğu zaman şaşırtmaktadır. Çünkü bu gözlemsel bir ölçüttür ve tam veriyi algılamanızı sağlamaz. Bu da, şarjınız yeterli seviyede olduğunu sanıp, dışarı çıkmanıza sonuçta da, şarjınızın yetmeyip, gün içerisinde o seyyar şarj cihazı senin bu benim sokak sokak gezmenize sebebiyet verebilmektedir. Gelin iyisi mi, siz doğrudan şarj yüzdenizi öğrenip planlarınızı ona göre yapın.
Telefonunuzun şarj yüzdesini öğrenmek için menü bölümünden, “Ayarlar” kısmına gidin. Alt bölümlerde yer alan Pil ibaresini göreceksiniz. Buna tıklayın, açılan bölümde pil yüzdenizi göreceksiniz. Önce sayı sonra % noktalama ifadesi şeklinde görülür ve şarja takılıysa, yanında “Doluyor”, değilse “Boşaltılıyor” şeklinde bir ikaz yazısı bulunur. Pil yüzdenizin hemen altında, tahmini yetecek süreyi görürsünüz. Ancak hemen uyaralım, bu süreye kesinlikle aldanmayın, çünkü bu tahmini bir veridir ve sizin yaptığınız işlemlerde pil boşaltma süreniz üç, dört kat artabilmektedir. Ayrıca yine bu pencerenin alt bölümlerinde uygulamalarınızın aldığı pil yüzdeleri gösterilmektedir. Enerji tasarrufu sağlamak adına işinize yaramayan ancak çok fazla pil tüketimi yapan uygulamaları kapatabilirsiniz. Mobil veriyi ve Wifi bağlantısını da kapatarak ciddi oranda güç tasarrufu sağlamanız mümkün.
Ayarlar bölümünde yer alan pil yüzdenizin hemen altında bulunan bu pil ile ne kadar daha telefonu kullanabileceğinizi gösteren süre ortalama olarak doğrudur. Bu süre telefondan telefona 10dakika ile 30 saat arası fark gösterebilir. Tabi, şuan açık uygulamalara hiç dokunmaz ve telefon ile herhangi bir işlem yapmazsanız. Bir işlem yapmanız halinde, mevcut kalan pil süresi gerçeği yansıtmayacaktır. Daha sağlıklı sonuç için, sağ üst köşede bulunan geri dönüşüm simgesine benzeyen simgeye basıp, yeni süreyi öğrenebilirsiniz.
Pil ömrünüzü uzatmak için, pil yüzdeniz %5’in altına düşmeden telefonunuzu şarj etmemenizi öneriyoruz. Hatta mümkünse, telefonunuzun pili tamamen bittikten sonra telefonunuzu şarj edin. Ayrıca, telefonu kapalı konumda şarj etmeniz %8 ila %23 arası pil ömrünüzün artmasına katkı sağlayacaktır.

22
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
AlperHasan FehmiZeynepErcannaz Recent comment authors
Alper
Ziyaretçi
Alper

Ben TT175 KULLANİYORUM pil gostergesi nasil yapilir bilmiyom sadece ust ekrani asagi cekince gozukuyor yardim acil)))

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Sony experia c5 de pil yuzdesi stilini nasil gorunmez yapabilirim

Ercan
Ziyaretçi
Ercan

SAMSUNG GT – 5310
PIL YÜZDESİ NASIL GOSTERCAM
ANDORİD SÜRÜMÜ : 4.1.2

akif
Ziyaretçi
akif

S3mini gt-i8200Q de pil yüzdesi nasıl göstere biliriz

Nurhatun
Ziyaretçi
Nurhatun

Merhaba! Samsung S3 mini kullanıyorum.Bende böyle bir şey. Yani ayarlardan ekrana giriyorum ama pil yüzdesini göster diye bir şey göremiyorum. Bunu başka nasıl yapabilirim? Bir uygulama indirmem gerekiyor mu?

enes
Ziyaretçi
enes

T50 de nasil oluyo arkadaslar yapmis ben yapamadim bi yardimci olsaniz

naz
Ziyaretçi
naz

t50 icin google playden battery doctor ındır. sonra programı ac en ust sag kosede 3 noktalı bı ısaret var ona gırıyosunuz ayarlara tıklıyosunuz orda durum cubugunda goster yazıyo onu ON halıne getırın .. eger ON haldeyse off yapıp gerı on yapın sol ust kosede gosterdıgını gorursunuz ..

Fırat
Ziyaretçi
Fırat

T40 larda nasıkl oluyor kardeş

Ömer Kaan
Ziyaretçi
Ömer Kaan

s3 minide olmuyor ekrana giriyorum bulamıyorum pile giriyorum bulamıyor yardım edin.

aysegül
Ziyaretçi
aysegül

s3 minide nasıl gösterilir

can
Ziyaretçi
can

acede de yok !!!

Efe
Ziyaretçi
Efe

Yaw kardeş bu Turkcell maxi plus 5 te olmuyo

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

o modeller için olmayabilir.