Android Galeri Şifreleme Uygulamaları

0
17580

Android Galeri Şifreleme Uygulamaları – Galeri Şifreleme
Telefonlarımızın her ne kadar kendi içlerinde bir güvenlik kilitleri bulunuyor olsa da bazı durumlarda ek desteğe ihtiyacımız olabilir. Sadece yabancılara ya da çocuklara karşı kullanabileceğimiz başlangıç kilit sistemi tek başına çaresiz kalabilir. Bu gibi durumlarda başlangıç kilidi dışında iç uygulama ya da galeri gibi özel dosyaların da kilitlenmesi ve olası bir zararın önüne geçilmesi istenebilir. Aşağıda bulunan uygulamalar sayesinde güvenliğinizi daha da artırabilir ve telefonunuzu güven içerisinde başkalarına verebilirsiniz. Sonuçta sizlerin istemediği alanlara giren yabancı kişilerin bu yerlerde kendini ele vereceğini bilir ve daha ileri bir icraatta şifrenin ya da uygulamanın kendini kilitlemesi sonucu bunu kimin yaptığınız gizli fotoğraf çekme özelliği ile fark edebilirsiniz.

App Locker

Günlük hayatta kullandığımız telefonların içlerinde her ne kadar kilit uygulamaları bulunsa da ( tabi bu ekran kilit açma olarak ) biz kullanıcılar biraz daha teferruatlı ve özelleştirilebilir uygulamalara ihtiyaç uyarız. Hatta bunun yanı sıra şifre potansiyeli geniş uygulamaları daha çok kullanmak isteriz. App Locker uygulaması içerisinde istediğiniz şekilde fotoğraf ve video yani galeri kilit sistemi olduğu gibi genel bazda diğer dosyaları kilitleyebilme izniniz de bulunmaktadır. Bazı dosyaların özel olduğunu diğer insanlara anlatamayınca bu durumlarda bu uygulamalara ihtiyaç duyabiliyoruz. Uygulama içerisinde ayrıca değişik desenler ve pin temaları bulunmaktadır. Bu şekilde hangi tarzda görünmesini istiyorsanız o şekilde size verilen seçenekler dahilinde telefonunuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Kilit(AppLock)
Kilit(AppLock)
Developer: DoMobile Lab
Price: Free

AppLocker

Bu kilit uygulaması sizin aradığınız galeri uygulamasından çok çok öte bir uygulama. İçeriğinde sadece galeri değil bunun yanı sıra telefonunuzda bulunan her türlü dosya, program ya da oyunları da kilitleyebileceğiniz bir imkan vermektedir. Hatta mailler ve diğer kişisel mesajlar ve hatta arama kayıtları bile buna dahil. Oldukça kolay kullanımı olan uygulamanın çevrim dışı kullanımında şifre değiştirme olanağı bulunmakta. Hatta şifrenizi unuttuysanız bunu varsa gizli yanıtınız ile ya da şifremi unuttum seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Neredeyse her uygulamada olduğu gibi bunda da arka planı, temaları değiştirebilirsiniz. Basit bir kullanım prosedürü bulunan uygulamayı android google play marketiniz aracılığıyla ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Kilitleyici: Uygulama Kilidi
Kilitleyici: Uygulama Kilidi
Developer: AppAzio
Price: Free

Kilit ( AppLock )

Kilit (AppLock) uygulaması dünya çapında 50’den fazla ülkede neredeyse bir numara olarak tercih edilmektedir. 300 Milyon gibi bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulama tam tamına 32 farklı dili desteklemektedir. Kilit (AppLock) sayesinde sadece galeri dosyalarınızı değil bunun yanında telefon içerisindeki pek çok dosyanın ya da uygulamaların erişimini kilitleyebilirsiniz. Bunların içerisinde Mesaj trafiğiniz, rehberiniz, Snapchat, Facebook, İnstagram gibi sosyal paylaşım uygulamalarınız, galeriniz ve Gmailiniz gibi sayılamayacak pek çok uygulama ve dosya üzerinde etkisi bulunmaktadır. Oldukça geniş bir etki alanına sahip olan uygulama içerisinde rahatsız edici reklamlar bulunmasının yanı sıra uygulama içi satın alma seçeneği de bulunmaktadır. Bu şekilde keyfinize göre daha elit özellikleri kazanabilirsiniz.

Kilit AppLock
Kilit AppLock
Developer: IVYMOBILE
Price: Free

Gallery Lock ( Hide Pictures )

Galeri kilitleme ile ilgili olarak genel kilit programları, sadece sizlerin telefon içi dosya güvenliğinizi sağlamakla kalmaz ayrıca karşı saldırıda da bulunabilir. Nasıl mı? Çoğu uygulamada bulunmayan bu özellik bu uygulamada bulunmaktadır. Watchdog özelliği ile şifrelediğiniz dosyalara girilen şifrenin, 3’ten fazla yanlış girilmesiyle birlikte kamera yardımıyla kişinin fotoğrafını çekebiliyor olmasıdır. Bu uygulama içerisinde reklam bulunmasının yanı sıra uygulama içi satın alma izni de bulunmaktadır. Serbest sürüm olarak kullanılabiliyor olsa da bu haliyle uygulama silinmesi gibi aksi durumlarda fotoğrafların da güvenliği tehlikeye girebilir hatta silinme ile karşı karşıya kalabilir. Bunların dışında kolay ve basit bir kullanım söz konusudur. Deneme sürümünü kullanmadan satın alma işlemine geçmemeniz önerilir.

Gallery Lock (Hide pictures)
Gallery Lock (Hide pictures)

Gallery Lock – Hide Pictures & Videos

Yüklediğiniz bu uygulama sayesinde size özel olan dosyaların başkaları tarafından gözetilmesine imkan vermez. Gerek yabancı kişiler olsun gerek çocuklar için en iyi kullanım alanı sunan uygulamanın kendi içerisinde farklı özellikleri bulunmaktadır. Uygulamayı açtığınız zamanlarda ekranda ufak bir simge bulundurur. Bu simgeyi yok edebilirsiniz. Farklı arka plan ve temalarla uygulamanızı kişiselleştirebilirsiniz. Uygulama içerisinde reklam bulunduğu gibi ek satın alma işlemleri dahilinde daha gelişmiş özellikleri ekleyebilirsiniz. Herhangi bir güvenlik zafiyeti olmadan uygulamanın kendini kilitleme olanağı bulunur. Bunun önemi başkalarının kilit uygulamasını silmesini engellemektir. Şifrenin yanlış girilmesine karşı hırsız olarak tarif edilen yabancı kişinin gizli fotoğrafı çekilir. Bu şekilde kendinize göre istediğiniz şekilde uygulamayı kullanarak güvenliğinizi 2 katına çıkartabilirsiniz.

Önceki İçerikAndroid Almanca Türkçe Çeviri Uygulamaları
Sonraki İçerikVatan Bilgisayar Fibabanka Kredisi 10 Taksit Cep Telefonu
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz