Akıllı Telefonlarda İnternet Hız Testi

0
1444

Akıllı Telefonlarda İnternet Hız Testi
Akıllı telefonları kullanmamızdaki en büyük sebep bildiğiniz İnternet bağlantısı ve bununla beraber gelen diğer özelliklerdir. İnternet bağlantımız ne kadar hızlı olursa o kadar fazla şey bakabilir ve istediğiniz gibi hızlı bir şekilde istediğimize ulaşabiliriz. Dediğimiz gibi bizim için en önemli durum ise İnternet bağlantımızın hızlı olmasını istemektedir. Genel olarak mobil hat üzerinden kullandığımız İnternet bağlantımızın hızı bizler için çok önemli durumdadır ve hız kontrolünü yapmak isteyebiliriz. Akıllı telefonlar üzerinden 3G ve kablosuz modem yardımıyla (Wi-Fi) olmak üzere iki şekilde internete bağlanabiliyoruz. Bu iki bağlanma şeklinde istediğimiz hız testini rahatlıkla yapabiliriz.

Peki, Akıllı Telefonumdan İnternet Hızımı Nasıl Ölçebilirim?
Hemen sorunuza cevap verelim. Öncelikle telefonunuza hız testlerinde kalitesini kanıtlamış ve oldukça popüler olan Speedtest uygulamasını aşağıdan indirin. Speedtest uygulaması Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemlerini destekliyor.

Speedtest by Ookla
Speedtest by Ookla
Developer: Ookla
Price: Free

‎Speedtest by Ookla
‎Speedtest by Ookla
Developer: Ookla
Price: Free+

Speedtest.net
Speedtest.net
Developer: Ookla
Price: Free

Buradan hangi mobil işletim sistemini kullanıyorsanız istediğiniz uygulamayı ücretsiz olarak mağazalarından indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ölçmek istediğiniz bölümü seçiniz ve daha sonra hangi bağlantıyı ölçmeye çalışırsanız hızınızı öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikDriverEasy ile Driver Güncelleme
Sonraki İçerikAndroid için Virüs Temizleme Programı
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz