2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına Kimler Müracaat Edebilir?

0
842

1. 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 3-19 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat tarihleri arasında Açık Öğretim lisesinde öğrencilik durumu;
Silik olan öğrencilerimizden, 07-18 Şubat 2011 döneminde veya 25 Şubat-11 Mart 2011 kayıt yenileme dönemlerinde Form C işlemi ile kayıt yaptıracak olanlar,

Aktif veya Donuk Öğrencilerimizden;
17 yaşını doldurmamış olanlardan dönemi 7 ve üzeri,
17 yaşını doldurmuş,18 den gün almış olanlardan dönemi 6 ve üzeri olanlar aşağıda verilen mezuniyet şartlarını tamamlayabilecek durumda iseler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat edebilirler.
2. Herhangi bir nedenle kayıtları kabul edilmeyen veya mezun olamayan öğrencilerimizin Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaatlarındaki sorumluluk tamamen kendine aittir.
Dikkat: 2010 – 2011 Eğitim Öğretim yılı sonunda dönem mezuniyet şartı hesap edilirken dikkat edilecek hususlar: 23.07.2011 tarihinde yapılacak olan III. Dönem sınav tarihi itibariyle;
17 yaşını doldurmamış olanlar (23.07.1994 ve daha sonraki doğumlu olanlar) 2 dönem sınava girebilecekler.
17 yaşını doldurmuş, 18 yaşından gün almış olanlar (22.07.1994 ve daha önceki doğumlu olanlar) 3 dönem sınava girebileceklerini dikkate alarak yılsonundaki dönemlerini hesap etmeleri gerekmektedir.
2010-2011 eğitim öğretim yılı I. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri tamamlanmış olduğundan öğrencilerimiz sistem üzerinden dönemlerine baktıklarında 2010-2011 eğitim öğretim yılı I. Dönemini toplam dönemlerine eklenmiş olarak göreceklerdir.
Öğrencilik durumu silik olanlar ise, I. dönem sınavlarına katılamayacakları için sistem üzerinde müracaat tarihleri arasında görünen dönemlerine göre mezuniyet şartlarını hesap edeceklerdir.
Açık Öğretim Lisesi için Mezuniyet Şartları
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması. Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.
Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür hariç),
Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması,
Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,
Genel Kültür alanındaki öğrencilerin ortak derslerden 80 veya üzerinde kredi almaları gerekmektedir.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına Nasıl Müracaat Edebilirim?
2011 yılı ÖSYS Başvuru Kılavuzu için buraya tıklayınız.
İlk defa müracaat edenler: Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat şartlarını taşıyan öğrencilerimiz, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat kabul eden herhangi bir orta öğretim kurumundan form alacaklardır. Alınan formdaki gerekli yerleri doldurup bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne onaylatarak form alındığı orta öğretim kurumuna teslim edilecektir.
Daha önce müracaat edenler: Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı başvurularında kullanacak il, okul ve alan kodları için buraya tıklayınız.

Önceki İçerikHikaye(Öykü) Nedir? Hikaye Özellikleri nelerdir?
Sonraki İçerikUlusal işletim sistemi Pardus’un yeni sürümü Pardus 2011 yayımlandı
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz