Galaxy S3 İle Bilgisayardan İnternete Nasıl Girilir

96
10032

samsung-galaxy-s-duos-leak
Galaxy S3 İle Bilgisayardan İnternete Nasıl Girilir
İnternetin olmadığı bir ortamda yani adslnin olmadığı bir ortamda sizi nete bağlayabilecek ve kurtarıcınız olabilicek bir sistemden bahsedeceğiz.Varsayalım adsl yok ve sadece cihazınızında internet paketiniz var hangi gsm operatörü olduğu önemli değil sadece internet paketiniz olsun yeterlidir.
Laptopunuz var ve siz internete bağlanmak istiyorsunuz bu işlemi kablosuz olarak yapabilir ve eğer kablosuz ise kapsama alanındaki tüm cihazdalarda bundan faydalanabilir.

İlk olarak ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz
Screenshot_2013-02-04-20-55-29
daha sonra diğer ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz
Screenshot_2013-02-06-00-47-01

Bu bölümü açmak için taşınabilir wifi ayarları bölümüne dokunuyoruz ve karşımıza bölüm ayarları çıkıyor.Bu bölümü açtıktan sonra wifi şifresi olarak size bir kod belirliyor bu kodu bilgisayarınıza bağlantı şifresi olarak girdiğiniz zaman artık internete bağlanabilirsiniz.
Screenshot_2013-02-06-00-47-22

USB üzerinden bağlanmak için USB kablonuzu telefonunuza takarak aşağıdak işaretlemiş olduğumuz seçeneği aktif etmeniz yeterlidir.

Screenshot_2013-05-20-02-32-17-576x1024

Kimler Neler Demiş?

96 Yorum - "Galaxy S3 İle Bilgisayardan İnternete Nasıl Girilir"

avatar
ceyhun80
Ziyaretçi

S 3mini kullanıyorum herşeyi yaptım ama pc den nete giremedim baglaniuor ama sari bi unlem var net erişimi ykk diyor yardim edin lutfenn 🙁 :'(

Gezgin
Ziyaretçi

şöyl yapın arkadaşım bilgisayarda bağlanan wifi ağlarını sıfırlayınız yada s3de girdiğiniz şifreyi kontrol ediniz.Son olarakda telefonunuzda bulunan bağlantı için şifr belirlediğiniz bölümdeki güvenlik bölümü var orda bulunan ayarı wpa2-psk onu değiştiriniz.

ceyhun80
Ziyaretçi

Herseyi denedim ama yine ayni baglandi diyor ama sari unlem var net erişim i yok diyor baska caresi yok mu rica ediyorum yardim edin :'(

Gezgin
Ziyaretçi

wifi yapılandırmada güvenlik seçeneğindeki ayarları değiştiriniz arkadaşım

suskun
Ziyaretçi

Biri bana hyardım etsin çakma s4 aldım içinde hiç bişey yuklu degil wlan var tıklıyoum açıyortum ama işlem gormuyo yani etraftaki interbnet şeçeneklerini bulmuyo :Q

Gezgin
Ziyaretçi

çakma s4 vb cihazlarda internet sorunları yaşanabiliyor aldığınız yere götürürseniz daha iyi olur yada iade ederseniz.

naz
Ziyaretçi

Yukarıda göstermiş olduğunuz tüm aşamaları yaptığım halde internet bağlantısı olmuyor 🙁 windows bağlantı kuramadı diyor.yardııımmmmm!

Gezgin
Ziyaretçi

şöyle yapınız ilk olarak eski bağlantıları kaldırınız ve daha sonra şifreyi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

pasha
Ziyaretçi

valla helal olsun o kadar aradım burayo okudum 10 sn de baglandım vallaha helal olsun az daha modem alacaktım memlekete gıdecektım ….

Gezgin
Ziyaretçi

güle güle kullanın arkadaşım 🙂

nurci
Ziyaretçi

merhaba vermiş olduğunuz kullanım sadece laptoplar için mi yoksa masaüstü bilgisayardan da kullanılabiliyormu ??? ben çok uğraştım olmuyor

Gezgin
Ziyaretçi

Kablosuz internet için aparatınız var ise masaüstü yada notebook pek farketmez. Öteki türlü Samsung s3 ü kabloyla bağlayarakta internete bağlanabilirsiniz.

mehmet
Ziyaretçi

Arkadaşlar;
Laptoptan iphone’a internet vermeye çalışıyorum fakat iphone ağı görüyor şifreyi giriyorum bağlanamadı uyarısı veriyor. yerel ağla kablosuz ağ arasında köprü kurdum yine olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gezgin
Ziyaretçi

o şekilde bir yöntem yok diye biliyorum arkadaşım

ahmet
Ziyaretçi

kardeşim dediğin gibi usb bağlantı yapıyorum bağlandı diyo ama pcnin internetini kullanamaıyorum neden sence ?

Gezgin
Ziyaretçi

şifreyi girdiniz mi ?

Musty
Ziyaretçi

Peki tam tersi mümkünmüdür. Pek sık karşılanmayan bir durum ama evdeki webcamı güvenlik kamerası olarak ayarladım. S3 e slapshot2 yükledim. wifi olan yerde bağlanıp evdeki kamerayı izleyebiliyorum. Telefonda internet paketi yok olsa bile böyle bir upload programında günde 1 gbyte ı aşkın veri transferi olur.
sorunum ofiste wifi yok network üzerinden laptopa internet geliyor. bilgisayardaki interneti android telefonda kullanmak istiyorum. nasıl yaparım. 🙁

musty
Ziyaretçi

not kullandığım işyeri ağında internete çıkış izinli bir ip ve dns ayarı girmem gerekiyor gezgin arkadaşımın söylediklerini harfiyen yaptım bağlanmadı ip ve dns ayarı nereye girilecek.

musty
Ziyaretçi

ha birde telefonu usb den takınca dediğiniz ayarları yapınca bilgisayarda ( vista işletim sistemi ) RNDIS ayarlarının yüklenmesi gerekiyor diyor. ama microsoft bu güncellemeyi bulamıyor . Özel kaynaklardan bulup indireyimmi ne işe yarıyor bu yükleme ki ?

Özgür Uygun
Yönetici

Bilgisayarınızın telefonunuzu bir modem olarak görmesini sağlıyor. Bilgisayarınıza KİES yükledikten sonra deneyin. İndirme adresi : http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Gezgin
Ziyaretçi

bu anlattığım durum eğer telefonunuzda bir internet paketi var ise onu modem olarak kullanma yöntemi

Özgür Uygun
Yönetici

Eğer bilgisayarınızda bir wi-fi kartı bulunuyorsa bilgisayarınıza gelen interneti çevrenizdeki kablosuz cihazlarla paylaşabilirsiniz.

cengiz
Ziyaretçi

çok teşekkur ederim emeginiz için

berra
Ziyaretçi

bende galaxy s4 var ama olmuyo yardımccı olurmusunuz lütfennnnnn 🙁

Gezgin
Ziyaretçi
cihan
Ziyaretçi

Galaxy s4 kullanıyorum ve çok makbule geçti verdiğiniz ornekten çok farkı yok. Ara ara bulamamistim pc’ye bağlayacak yeri. Teşekkürler. . 🙂

Gezgin
Ziyaretçi

Güle güle kullanın 🙂

erdem
Ziyaretçi

Galaxy s 2 telefonumu modem olarak kullanarak bilgisayardan kablosuz nete girmeye çalışıyorum bilgisayar baglantisinda sinirli erisim uyarisi cikiyor nete girmiyor bu kojuda yardimci olabilecek bir arkadas arıyorum

hakan
Ziyaretçi

Yorum gitmedi sanırım

hakan
Ziyaretçi

Tamam güncelledim 4,1,2 de şu an . Bilgisayarıma takıyorum . Sonra USB yi bağlıyorum.mobil servisi açıyorum. İnternete giriyorum ancak hiç birşey gelmiyor. Acaba Bilgisayardan Bir ayar yapmak gerekirmi ?

ümran
Ziyaretçi

slm benım avea 3 g vınım var ve samsung galksi mını aldım bu vından yararlanıp telden nete gırmek ıstıyorum.pc nın ınternetını bulmuyor baskalarnın kı cıkıo ama onlarda sıfrelı oldugu ıcın baglanamıyorum lutfen yardım cı olun ayar oldum 2 gundur kafayıo bozcam

Özgür Uygun
Yönetici

Vınn modeminiz wireless olmadığı için internete bağlanmanız donanımsal olarak mümkün değil telefonunuzla. Yada bunu deneyebilirsiniz.

WİN 7 İÇİN ;

WiFi’si olan bir laptopa aldığımız internet bağlantısını wi/fi ile başka bir bilgisayarda kullanmak için Ağ ve Paylaşım Merkezinden Kablosuz Ağları Yönet seçeneğinden açılan pencerede ekle dedikten sonra Geçici Ağ Oluştur seçeneği ile yeni bir ağ kurduktan sonra son çıkan pencerede İntenet Bağlantısını Paylaş dediğimizde gayet güzel bir şekilde ağ kurabilirsiniz. Bağlantıdan faydalanmak isteyen bir bilgisayardan ağa bağlanmak istediğimizde şifreyi de girdikten sonra ağa bağlanılabilip internet erişiminden de faydalanılabiliyor.

Hakan
Ziyaretçi

Samsung S3 Mini USB ile bilgisayarın internetine nasıl bağlanabilirim yardımcı olurmusunuz _?

Gezgin
Ziyaretçi

1.Telefonunuzun Menü Bölümüne Giriniz.
(Menu)

2.Ayarlar Bölümüne giriniz.
(Settings)

3. Kablosuz Özelliği Ve Ağlar Bölümüne Giriniz.
(Wireless Properties And Network)

4. Mobil Ağlar Bölümüne Giriniz.
(Mobile Network)

5. Veri Etkin Seçeneğini Seçiniz
(Data Active)

6. Daha Sonra 3. Menüye Dönüp Doğrudan Bağlantı Ve Taşınabilir Bağlantı Bölümüne Giriniz.
(Direct Connection. And Move Connection)

7. USB Bağlantısı Seçeneğini Seçiniz.
(USB Connections)

Hakan
Ziyaretçi

Ve ayrıca bunun için bilgisayarda ayar gerekiyormu sanırım benim yaptığım çalışmadı.çünkü çok yavaşş

Gezgin
Ziyaretçi

kullandıgını operatörle ilgili olabilir yada bağlantı hızı tabiki..avea olarak kullandım gayet başarılı 🙂

Hakan
Ziyaretçi

Windows 7 kullanıyorum. Hattımda Avea. USB ye takıyorum ağ bağlantılarında yeni bir ağ açıyor sonra Kendi internetim gidiyor. Sizde nasıl çalışıyor söyleyebilirmisiniz ?

Gezgin
Ziyaretçi

burda kendi internetiniz derken avea hattınızdaki internet değilmi ?

Hakan
Ziyaretçi

Bakın Denedim olmadı Rootmu ne kerekiyormuş . USB yi bilgisayara bağlıyorum , dediklerinizi uyguluyorum ama hiç bir şey olmuşyor internete bağlanmıyor. Wifiden bağlanırken Usb den bağlanmıyor. Yaptıklarınızı Videoya çekerek veya resimli tekrar anlatabilirmisiniz.

Özgür Uygun
Yönetici

Root gerekmez. Ancak sürümünüzü güncellememiş iseniz bugüne kadar güncelleyip 4.1.2 ye geçmenizi öneririm. Üstteki konuda en alt kısıma resimli olarak neyi aktif etmeniz gerektiğini açıkladım.

eğinli
Ziyaretçi

S3 cep telefonumda bahsettiginiz ayarlari yaptim.ama diger s3 den internet baglanrisi kuramiyorum yani telefonumun internerinden diger s3 telefon faydalanamiyor aekadaslar yardim rica ediyorum.

Gezgin
Ziyaretçi

kullanıcı adını ve şifresini doğru girdiğinizden eminmisiniz ?

eginli
Ziyaretçi

Evet eminim baglaniyor diyor diger s3 den ama bir turlu baglanti kurulamiyor.acaba sadece bilgisayarlar mi baglanabiliyor?

alican
Ziyaretçi

arkadaşlar bende s3 var ve bilgisayar sony vaio win8 wifi yi açıp bilgisayardan kablosuz ağını seçeyorum ama bilgisayar telefonun internetine bağlanınca sınırlı diyo wifi ve ben bağlanamıyorum sanırım win 8 olmasından dolayı galiba bana bluetooth üzerindentelefonun internetini bilgisayarda nasıl kullanacağımı anlatabilir misiniz yada bu olayı telefonu kablo ile bağlayarak nasıl kullanırım kies de yok telefonu kablo üzerinden modem yapmak.

Gezgin
Ziyaretçi

modem üstüne geldiğinizde tüm cihazlara izin ver diye bir seçenek geliyor mu karşınıza bakarmısınız ?

ömer
Ziyaretçi

Bende de aynı sorun var bir türlü çözemedim

Gürsoy
Ziyaretçi

Teşekkür ederim. Çalıştı.

salih
Ziyaretçi

usb kablosu artı olarak takmadan bağlanıyor ama internete girmiyor.

Gezgin
Ziyaretçi

Yukarıdaki ayarlar gibi yaptınız mı ?