Bilgisayar ve İnternet Blogu

Avea, Turkcell ve Vodafone Kontör Transferi Nasıl Yapılır? Kontör Nasıl Gönderilir?

Turkcell Aboneleri İçin:
Turkcell hat kullanan aboneler cep telefonlarının mesaj kısmına kontör göndermek istedikleri kişinin numarasını 10 haneli olarak yazıp bir boşluk bırakarak göndermek istediği kontör miktarını yazması yeterli. Mesajı 2277′ye göndermeniz gerekiyor. 8075 sesli yanıt sistemini de kullanabilirsiniz. Bu işlem için sizden 2 kontör alınıyor. 1 ay içerisinde en fazla 250 kontör gönderebiliyorsunuz. Tek seferde ise en az 5, en fazla 70 kontör transfer edebiliyorsunuz.

Örnek mesaj: 5449999999 10 yazıp, 2277′ye gönder

Vodafone Aboneleri için:

Vodafone aboneleri cep telefonlarından 7038′i arayarak otomatik sesli yanıt sistemini takip edebilirler. 10 haneli numara ve kontör miktarı girildikten sonra işleminiz gerçekleşiyor. Bu işlemin ücreti de 2 kontör. Fakat 7038′i aramak da ücretli. (71 sn. 1 kontör) Yani kontör gönderme işlemi için hızlı olursanız en az 3 kontör veriyorsunuz. . 1 ay içerisinde en fazla 300 kontör gönderebiliyorsunuz. Tek seferde ise en az 20 en fazla 100 kontör transfer edebiliyorsunuz.

Yada 10 haneli telefon numarasını yazıp boşluk bıraktıktan sonra kontör miktarını yazıp 7038’e gönderebilirsiniz.

Örnek :  5429999999 10 yazıp, 7038′ye gönder

Avea Aboneleri için:

Avea abonesi iseniz kontörlü hat kullanan bir Avea hattına kontör göndermek için cep telefonunuzun mesaj kısmına göndermek istediğiniz numarayı ve kontör miktarını arasında bir boşluk bırakarak girdikten sonra 9235′e gönderebilirsiniz. İsterseniz 9235′i arayıp sesli yanıt sistemini de takip ederek kontör gönderebilirsiniz. Ayrıca *100# işlemler menüsünü de kullanarak kontör gönderebilirsiniz. Kontör gönderme işleminiz tamamlandığında 2 kontör ücret ödüyorsunuz. Bir seferde en az 4, en fazla 50, bir ay içinde en fazla 250 kontör transferi yapılabilir.
125 thoughts on “Avea, Turkcell ve Vodafone Kontör Transferi Nasıl Yapılır? Kontör Nasıl Gönderilir?

  1. Hasan Fehmi

   Vodafone TL Gönderme: Bireysel faturasız hat kullanıyorsanız, Vodafone bireysel faturasız hat kullanan sevdiklerinize lira transfer edebilir, onların size lira transfer etmelerini isteyebilirsiniz.
   Lira transferi için 7038’i ücretsiz arayarak sevdiklerinizin iletişimlerine devam etmelerini sağlayabilirsiniz. (Cep Aile faturalı kullanıcıları 7037’yi arayabilirler)

  1. gezgin

   Vodafon faturasız hatlı kullanıcılar yalnızca, 7038‘i ücretsiz arayarak TL trasfer edebilirler. 7038 aranır, sesli yanıt sisteminin yönlendirmesiyle işlemler yapılır. Başarılı olan transferler için 0,40 TL işlem ücreti alınır. işlem ücreti düştükten sonra en az 6 TL kalacak kadar trasfer yapabilirsiniz.

   Vodafone faturalı hat kullanıcılarından sadece Cep Aile üyeliği olanlar TL transfer edebilirler. Cep Aile üyeliği dışındaki faturalı hat kullanıcıları kesinlikle para (TL) transferi yapamazlar (Cep Aile faturalı kullanıcıları 7037’yi arayabilirler).

   Bir defada en az 1 TL, en fazla 20 TL transfer edilebilir, bir takvim ayı içerisinde ise üst sınır 100 TL’dir
   5 TL ve üzeri kontor transferi alımında hattın aktif kullanım süresi uzar.

 1. gereği yok

  admin hemen cevaplarsan sevinirim faturaldın faturasıza gönderiliyor mu ? :D :D :D lütfen çabuk cevapla acelem var :D :D

  Cevapla
 2. eda

  vodafondan vodafona tl transfer etmek istedim fakat ( BU SERVİS SADECE CEP ÖĞRENCİ ABONELERİ KULLANIMA AÇIKTIR DİDİ ) Anlamadı ben :(

  Cevapla
 3. cansu

  sperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr birrrrrrrrrrrrrr seyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy vadooooooooofffffffffffooooooooonnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeee B-) :D

  Cevapla
 4. ruzgar

  Admin illa aveadan aveaya veya turkcelden turkcele yani mesala aveadan aveaymi atiliyo be bu digerleri icinde gecerli mi

  Cevapla
 5. shinemu

  saol admin çok işime yaradı oyunda vıp olcaktım ama kontörüm yoktu bu siteye girdim annemden kendime kontör attım artık vıp ım çok tşk mucuk mucuk (K)

  Cevapla
 6. turkcell

  Turkcell Hattan Turkcell hata Kontor gonderdi Fakat hala Telefonuma Kontor qeLmedi 2 – 3 dkka oldu ne zaman qelir

  Cevapla
 7. serkann

  lütfen biri yardım etsin vodafone faturalı hattan faturasız hatta nasıl tl gönderilir…………

  Cevapla
 8. umut

  ben kontor bayisine gidiyorum abi 12 tl atıcam diyorum abi bilgisayarda yolluyor 5dkk sonra kontor telefona gelio onası oluo

  Cevapla
  1. Gezgin

   Cep aile arasında kontor Transfer numarası :7037
   Cep ogrenci arasında kontor Transfer numarası :7038

 9. Windows7

  hangi bir operatör başka bir operatöre tl kazandırmak isterki.o yüzden şundan şuna tl transferi bundan buna kontör transferi war mı diye sormayın.kimse düşmanına yardım etmek istemez :) :)

  Cevapla
  1. burcu

   :$ :$ :$ bennn kontör istiyorum ücretsiz kontörrr yollayın
   bu telefona kontör yollayın 100 liralık rica ediyorum

 10. sedat

  bu ne biçim iş ya yolluom yazdıgı gibi hiç bi fark yok dogru mu yalan mı oda belli deil sırf kontör yemek amaç !!! :Q

  Cevapla
 11. bekir

  bir sorum olacak turrkcell den avea ya kontör(TL)atıla biliom bi yardımcı olun :D:D aveanın gücü aveanın çekim gücü :D :D :P :)

  Cevapla
  1. Çilekeş Yazar

   Öyle bir gönderim şekli yoktur maalesef. Hangi hattı kullanıyorsanız ancak o hatta kontör gönderebilirsiniz.

 12. ebruuuu(-_-)

  :B: :S B-) I-) I-( :-/ :L: xD :-O (K) yaa vodafone dan trkcell e kntür gönderiliyomu acaba
  :) :D :( :'( :Q :P :$ ;)

  Cevapla
  1. aVea

   :B: :] maLeSef kardes Cıkmadı Ama Çıkmasını ısteRdı herkes sanırım ;]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest