Windows 7 Masaüstü Simgelerini Küçültme Nasıl Yapılır?

103
21148

Windows 7 Masaüstü Simgelerini Küçültme
Masaüstü simgelerini masaüstüne gelerek ctrl tuşuna basarak mause topunu hareket ettirebilirsiniz ve küçültüp büyütebilirsiniz.
Windows 7 (Seven) sistemlerde başlat menüsündeki simgeleri küçültmek için ne yapmamız gerekiyor onu anlatmaya çalışacağım.
Başlat menüsü yuvarlak simgeye sağ tık yaparak properties (Özellikler) diyoruz.
Start Menu(Başlat Menüsü) sekmesinde ki Custımize(Özelleştir) kutucuğunu işaretliyoruz.
Açılan Customize Start Menü(Başlat menüsünü özelleştir) penceresinden Use Large İcons (Büyük Simge Kullan) kutucuğunda ki işareti kaldırıyoruz.
Tamam butonuna basarak işlemimizi bitiriyoruz.

Önceki İçerikİpragaz Turkcell Tüp Kampanyası Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikLight Scribe teknolojisi nedir?
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

103 YORUMLAR

  • Klavyenizdeki tuşlar yardımıyla tamam tuşuna ilerlemeyi deneyin. Tab tuşuna basın tamam üzerine gelinceye kadar. Tamam üzerinde kesik çizgilerle bir kutucuk gördüğünüzde Enter yaparak onaylayabilirsiniz.

 1. ben bu şekilde hallettim. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi , Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme, Kişiselleştirme ve ardından Görüntü Ayarları’nı tıklatarak Görüntü Ayarları’nı açın.
  Çözünürlük altında, kaydırıcıyı istediğiniz çözünürlüğe getirin ve Uygula’yı tıklatın.

 2. arkadaşlar bn wolfteam oynuodum oyundan çıktım . ama çıktığımda araç çubuğu falan eşşek kadardı .ve dedikleriniz işe yaramıo
  :'(

 3. görev çubuguna sağ tıklayınız özellikler dedikten sonra küçük simgeleri kullanı tıkladım ve yine aynı küçüklmüyor!!!!! 🙁 :'( :'( :'( :'(

 4. :Q :Q :Q :Q :Q :Q öfffff yaa benim kardeşim bozdu olmadı böyle resimleri bulanık gösteriyor ekran büyüdü çok zor nasıl olacak bir de vidyosunu çekip gönderseniz ne olur

 5. arkadaşlar bende olmuyor ekran büyüdü ve küçülmüyor görünmülerde bile yapdım olmadı ama önce bi kaç program silmişdim bitane daha silerken pc kendini kapattı ve yeniden açtıgından kocaman olmuşdu ekran
  :'(

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz