Whatsapp Messenger Yüklenemiyor

22
13771

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor

Whatsapp Messenger yüklenemiyor tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın hata kodu : -11 gibi yada benzeri birçok hata ile karşılaşabilirsiniz.Bazı hatalar kolayca çözülebilir ama bazı hatalarda sizi çok fazla zorlayabilir ve sorun çıkartabilir.Bu konumuzda ise karşılaşabileceğiniz hatalardan ve son zamanlarda en çok çıkan Whatsapp hatalarından bahsetmek istiyoruz.Genel olarak Whatsapp hatalarını İOS değil Android işletim sistemine sahip cihazlarda yaşayabilirsiniz.Genel olarak İOS üzerinde yaşanan uygulama hataları yüklenmeme ve birkaç ayarlar ile ortadan kaldırabilirsiniz.Android işletim sistemlerinde bu durum biraz farklı olabiliyor ve işlem format atmaya kadar gidebiliyor.

Peki Whatsapp Messenger Yüklenemiyor nasıl düzeltilir yada Whatsapp Messenger yüklenemiyor tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın hata kodu : -11 hatası nasıl ortadan kaldırılır onu görelim..

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor
1-Önbellek temizliği yaparak hatadan kurtulabilirsiniz.Önbellek temizliği yapmanız gereken uygulama ise Google Play uygulamasıdır.Bildiğiniz gibi Google Play android cihazlarda uygulama ve oyun indirme mağazasıdır.Buradan istediğiniz gibi uygulama yada oyun indirebilirsiniz.

google-play-store-onbellek-silme
Whatsapp Messenger Yüklenemiyor

Ayarlar bölümünden Uygulama Yöneticisi yada Cihazda bulunan uygulamaların olduğu bölümü giriş yapınız.Marka ve modele göre bu bölümün yeri farklı olabilir.Daha sonra Google Play uygulamasına giriş yapınız.Buradan yukarıdaki görselde olduğu gibi Önbellek temizliğini yapınız.Buradan sonra Google Play üzerinden giriş yaparak tekrar Whatsapp uygulamasını yüklemeye çalışınız.Eğer halen yüklenme işlemi olmadıysa yapmanız gereken işlem Sıfırlama olacaktır.

2-Sıfırlama-Format Atmak-Hard Format-Format Atma
Bu işlem ile cihazınızda bulunan tüm bilgilerinizi silinecektir ve ilk olarak cihazdaki bilgilerinizi mutlaka yedeklemelisiniz.Format işlemi olmadıysa yedekleme işleminden sonra tuşlar ile format atma işlemi yapabilirsiniz.Bu format işlemi hard format olarak geçmektedir.Bu format işlemini yapmadan önce ise yeni nesil bir cihaz kullanıyorsanız özellikle android 5 sürümü mutlaka ayarlar ve hesaplar bölümünden tüm hesapları kaldırınız ve daha sonra harf format işlemini uygulayınız.Format işlemi için ise

Menü–> Ayarlar –> Yedekle ve Sıfırla veya Fabrika ayarlarını sıfırla bölümünden telefonunuzu tekrar ilk günkü haline getirebilirsiniz. Bu ayarlar modellere göre değişiklik gösteriyor. Bazılarında direk ayarlardan görebileceğiniz gibi, bazı modellerde Gizlilik gibi bölümlerin içinde yer alabilir.

Whatsapp Messenger yüklenemiyor tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın hata kodu : -11
Bu işlemden yani format atma işleminden sonra android cihazınızın tekrar kurulum işlemi yapılması gerekmektedir.Kurulum işleminden sonra ise Google Play üzerinden giriş yapınız ve cihazda farklı bir sorun yoksa Whatsapp uygulaması artık cihazınıza indirilmeye hazır olacaktır.

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor Hata Kodu 11

22
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
aslanugurrmustafaCelilSibel Recent comment authors
aslan
Ziyaretçi
aslan

bilgiler için teşekkürler

ugurr
Ziyaretçi
ugurr

Bende de samsung gt-s6500 var daha yeni çıktı bu sorun Android sürümü eski olduğu için olmuştur belki.

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

hasan bey telefonumun markası samsung galaxy wonder dedıklerınızı yaptım malesef ki yine aynı hatayı veriyor başka bir çözüm yolunuz varmı acaba

Sibel
Ziyaretçi
Sibel

Ayni sorunu bende yasiyorum hata 11 format harici dediklerinizi yaptim ama olmadi

sinan
Ziyaretçi
sinan

format işlemini yaptıktan sonra whwtsapp kurulumunu yapabildim teşekkürler

evren
Ziyaretçi
evren

telefon modeliyle alakalı olabilir mi ?
Samsung galakxi ace 2 kullanıyorum

svg
Ziyaretçi
svg

benim telefonumda samsung gt 18150. watsap yüklenmiyor. Whatsapp Messenger yüklenemiyor tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın hata kodu : -11 diye uyarıyor. yardım edermisiniz

tamer
Ziyaretçi
tamer

fabrika ayarlarına döndürmeme rağmen ve tekrar kurulum sonrası hata kodu:-11 veriyor.

Ersin
Ziyaretçi
Ersin

Dediklerinizi yaptım. Sorun çözülmedi.