Turkcell TeknoFikir yarışmasında büyük ödül 15 bin TL ve PAF stajı

0
930

Turkcell ve etkin girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Endeavor Türkiye, ülkemizde geliştirilen mobil iş fikirlerinin sayısını artırmak, gençlerin fikirlerini başarılı iş modellerine dönüştürmek ve ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik yeni bir fikir yarışması düzenliyor.

Mobil teknolojilerin kullanıldığı iş fikirlerinin ve iş planlarının yarışacağı Turkcell TeknoFikir’e Türkiye’de ve KKTC’de bulunan üniversitelerde 2010 – 2011 öğretim yılı kaydını gerçekleştirmiş tüm öğrenciler katılabiliyor. Yarışmacılar Müzik, TV & Video, Spor,  Eğitim, Lokasyon Tabanlı Uygulamalar, Seyahat Planlayıcısı, Sosyal Oyunlar, Mobil Finansal Servisler , Bilgi/Haber Servisleri olmak üzere toplam 10 kategoriden herhangi birinde günlük yaşamda değer katacak iş fikri ile başvuru yapabiliyor. “Turkcell’in teknolojisini kullanan en iyi iş fikri benim” diyen öğrenciler proje ekiplerini oluşturarak takım halinde http://turkcellpartner.com adresi üzerinden 31 Aralık’a kadar başvuru yapabiliyor.

Başvuruların tamamlanmasının ardından finale kalmaya hak kazanan 20 ekip www.turkcellteknofikir.com adresi üzerinden açıklanacak. Finalistler iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 10 akıl hocası ile birlikte projelerini geliştirerek iş hayatını yakından tanıma fırsatı bulacak. Türkiye’nin en yaratıcı mobil iş fikirleri şubat ayındaki Büyük Finalde ortaya çıkacak.

Turkcell TeknoFikir yarışmasında birinci olan ekip 15 bin TL para ödülünün yanı sıra 2011 yılında Turkcell ve grup şirketlerinde PAF staj programına doğrudan katılım hakkı kazanacak ve kariyerlerine parlak bir başlangıç yapacak. İkinci ve üçüncü olan ekipler Turkcell Akademi Sertifikalı Turkcell Ürün Yönetimi eğitimi ile uzman girişimci olma yolunda önemli bir adım atacak.
Jüri özel ödülüne layık görülen ekip üyeleri ise zaferlerini birer iPad 3G ile taçlandıracak!

Önceki İçerikWikileaks sitesine bağışları engelleyen MasterCarda Saldırı
Sonraki İçerikTürkiyeden yapılan aramalarda ilk 10 sırasında neler var ?
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz