Surabaya İn My Birthday Virüsü Nasıl Silinir?

46
21811

81u3f4nt45y-Surabaya-virüsü-temizleme
Surabaya İn My Birthday Virüsü Nasıl Silinir
Bilgisayarınız açtığınızda karşınıza böyle bir resim ile tamam dedikten sonra masaüstüne geliyorsanız sizde nasibinizi almışssınız demektir.Şimdi bu durumdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.
İlk olarak başlat çalıştır diyoruz ve regedit yazarak kayıt defteri ayarlarına giriyoruz.Daha sonra aşağıda vereceğim yolu izleyerek gereken dosyayı buluyoruz
surabaya
HKEY_LOCAL_MACHINE –>SOFTWARE–> Microsoft–>Windows NT–>Current Version–>WinLogon
burada bulunan LegalNoticeCaption ve LegalNoticeText kayıtlarını bulup silyoruz.
Daha sonra aynı yerde arama bölümünden Surabaya yazıp bulunan dosyayı siliyoruz.

Diğer bir adım ise tekrar aşağıdaki gibi yolu izliyoruz
HKEY_LOCAL_MACHINE –> Software –> Microsoft –> Windows –> Current Version –> Explorer –>Advanced –> Folder –> Hidden –> Show All.
CheckedValue isimli dosyayı bulup düzenle diyoruz ve değeri 0 olan bu dosyayı 1 yapıyoruz.ve tekrar aynı yerde arama yaparak Surabaya isimli dosyayı arayıp bulursa siliyoruz..İşlem bu kadar eğer elinizde sağlam bir regedit program varsa düzenleme yapabilirsiniz.

Önceki İçerikİphone 4S Led Flash Işığı Nasıl Açılır?
Sonraki İçerikSonic and All Stars Racing Transformed Sistem Gereksinimleri
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

46 YORUMLAR

  1. hala konuyla ilgili cevap veriyor musun ? çalıştıra basıyorum regedit veya gpedit.msc yazıyorum bir şey çıkmıyor yardımcı olur musunuz ?

  2. legalnoticecaption ve legalnoticetext kayıtlarının ismini değiştirin. Bilgisayarınızı tekrar başlatın. Tekrar aynı yere gelin ve ismini değiştirdiğiniz iki dosyayı silin.Bilgisayarınızı tekrar başlatın. (Bu iki dosyanın isimlerini değiştirmeden silerseniz bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda dosyaların silinmediklerini ve virüsün aktif olduunu göreceksiniz.) Ne yaparsam yapayım kurtulamadığım bu virüsden bu şekilde kurtuldum.

  3. Benim bilgisayarıma da geldi mesaj şimdi, ben tamam demedim ekranda duruyor , illa tamam deyip mi silip temizlemem gerek? Yardımc olursanız çok memnun olurum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz