Samsung Galaxy J7 Pro Format Atmak

0
1159

Samsung Galaxy J7 Pro Format Atmak
Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda olduğu gibi zamanla yazılımsal sorunlar olabiliyor ve bunları düzeltmek için genel olarak sıfırlama yani format atma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sonucunda ise cihazda bulunan bilgilerinizi silinecektir..
Peki cihazımıza format atmanın bir zararı olabilir mi yada format atsam cihazda kalıcı arızalar oluşur mu?
Cihaza sürekli format atmak doğru değil fakat yazılımsal bir probleminiz varsa cihaza format atabilirsiniz. Genel olarak android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yazılımsal sorunlar fazlasıyla görülmektedir. Bu gibi durumlarda ise format atmak çözüm olabilir

Peki Android cihazlarda format nasıl atılır onu görelim..

1- İlk olarak cihazınızı kapatınız yada bataryası varsa sökülen bir batarya ise bataryayı çıkartınız ve 2-5 saniye bekledikten sonra tekrar takınız.
2- Cihaz üzerinden Orta Tuş ve Ses Açma tuşuna basınız ve daha sonra On-Off tuşuna yani açma kapatma tuşuna yani 3 tuşa birden basınız. Kısa süre sonra ekranda Samsung logosu geldiği zaman Açma ve Kapatma tuşunu bırakınız.
3- Karşınıza Recovery Mod gelince tuşları bırakınız
4- Rescovery Mode üzerinden ses kısma ve ses açma tuşunu kullanarak hareket edebilir ve On – Off tuşu ile onaylayabilirsiniz.
5- Ekrandan Wipe Data/Factory Reset bölümüne geliniz ve onaylayınız
6- Bu işlem tamamlandıktan sonra ise Reboot System Now bölümüne geliniz ve tekrar onaylayınız

Diğer bir sıfırlama işlemi ise Ayarlar bölümünden yapılan sıfırlama işlemdir.. Bu işlem ise ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla bölümüne giriş yaparak sıfırlama yapabiliriz. Bu işlem diğer işlem gibi değildir ve yazılımsal sorunlar bu işlemden sonrada devam edebilir. O yüzden size tavsiyemiz tam bir sistem sıfırlama yaparak Hard Reset yapmanızdır.

Not : Bu işlemden önce ise mutlaka cihazda bulunan Google hesabı ve Samsung hesabınıza ait bölümden çıkış yapınız.. Eğer şifrelerinizi bilmiyorsanız mutlaka çıkış yapınız.
Format işleminden önce yapmanız gerekenler
– Cihazınızın şarj durumunu ayarlaryınız ve en az yüzde 50 durumunda format atma işlemine başlayınız.
-Format atma işleminden önce cihazda bulunan bilgileriniz alabiliyorsanız mutlaka yedekleme yapabilirsiniz.

Önceki İçerikGalaxy J7 Prime Android 7.0 Nougat Güncelleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy J5 Prime Format Atmak
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz