MySpace kullanıcı bilgilerini başka firmalara satıyor

1
864

Sosyal ağlarda güven sarsıcı olayların ardı arkası kesilmiyor; en popüler sosyal ağlardan birisi kullanıcı bilgilerini satıyor!

MySpace’in üçüncü parti firmalara kullanıcıların bilgilerini sattığı ortaya çıktı. Akademik araştırma ya da pazarlama, özel bilgiler elden ele geziyor.

Veriler hesapta yer alan herhangi bir bilgi olabiliyor. Blog içerikleri, adres, telefon numarası, kişisel fotoğraflar, durum güncelleme mesajları ve daha fazlası toparlanıp satılıyor.

MySpace bunu yaparken kanunları da çiğnememiş sayılıyor çünkü sunuculardaki kayıtlar ve veriler sözleşme dahilinde MySpace’e ait. Kullanıcılar okumadan geçtikleri sözleşmede neleri kabul ettiklerinin farkında değiller.

Önceki İçerikDünyanın en romantik şehirleri
Sonraki İçerikFirefox Temaları – Ücretsiz Binlerce Tema – Tek Tıkla Yükleme
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
murat
murat
13 yıl önce

Gerçekten neler oluyor çok şaşırıyorum. Faydalı bilgiler sunuyorsunuz. Yani herkeze güvenmiyeceksin gerçekten hele internette insanı daha çok kandırıyorlar.
http://www.enkisa.com ailesine saygılarımı sunuyorum.
Emeklerinize sağlık olsun.
Kolay gelsin 🙂 🙂 🙂