iPhone 4 sadece 187 dolar

0
981

iSuppli’nin raporundan derlenen bilgilere göre, Apple’nın CEO’su Steve Jobs tarafından ilk sunumu yapılan ve küresel düzeyde dağıtımına başlandığı 3 gün içinde 2 milyon adete yakın satılan iPhone’nun 4. versiyonu, hem Jobs’un hem de Apple şirketinin hissedarlarının yüzünü güldüreceğe benziyor.

Zira yeni iPhone’nun 16 GB’lik modelinin maliyeti 187 dolar 51 sent olmasına karşın yurt dışında yaklaşık bin dolardan satılıyor.

Bu tabloya göre şirket, ürünün satışından milyar dolarlık cirolara ulaşacak gibi gözüküyor. Rapora göre yeni iPhone’un en pahalı parçası 960*630 piksel büyüklüğündeki 28,50 dolarlık ekranı.

Bu cihazın toplam maliyetinin yaklaşık yüzde 15’ini teşkil ediyor. Cihazın ikinci pahalı parçası 16 GB’lık hafızaya sahip 27 dolarlık kartı. En pahalı üçüncü parçası ise 13,80 dolarlık RAM’ı yani geçici hafızası.

İPhone’un yakın zamanda GSM operatörleri tarafından da kampanyalı olarak tüketicilere ulaştırılması bekleniyor.

Şirketin 2007 yılında çıkardığı ilk iPhone’nun maliyeti 217 dolar, 2008 yılında çıkardığı 3G modelinin maliyeti 166 dolar ve geçtiğimiz yıl çıkardığı 3GS modelinin maliyeti de 171 dolar civarındaydı.

Önceki İçerikFacebookta Küfür Şoku
Sonraki İçerikVodafone – Ücretli Kullanım Miktarı Mesajını Kapatmak
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz