Internet Explorer 9’un RC (Release Candidate) sürümü

0
1072

Microsoft, uzun zamandır beklenen yeni tarayıcısı Internet Explorer 9’un RC (Release Candidate) sürümünü San Francisco’da yaptığı bir toplantıyla tanıttı. IE 9’un aday sürümü, beta sürümüyle kıyaslandığında hatalarından arınmış olarak geliyor.

Beklendiği gibi Internet Explorer 9’un RC sürümü geliştirilmiş sekme özellikleriyle donatılmış. En çok dikkat çeken sekme özelliği ise, sekmelerin taşınabilir olması. Görsellik bakımından büyük bir değişimle karşımıza çıkan IE 9, artık daha temiz bir arayüze sahip. Performans olarak da büyük bir değişime uğrayan tarayıcı, eski versiyonuna nazaran çok daha hızlı çalışıyor.

Ayrıca IE 9’daki küçük önizleme kontrolleri, geliştirilmiş yer imi seçenekleri gibi birçok özellik tarayıcıya daha fazla hükmetmenizi sağlayacak. Önceki sürümlerin aksine IE 9, coğrafi konum yeteneğiyle de dikkat çekiyor.

HTML dilinin son sürümü olan HTML 5’e de destek veren IE 9, tüm bu özellikleriyle Firefox’a kaptırdığı tahtına tekrardan sahip olabilecek mi zaman içinde göreceğiz.

Internet Explorer 9’un RC sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz