yeterli_alan_yok_hatasi
Nokia marka cihazların özellike symbian işletim sistemine sahip cihazların hemen hemen hepsinde olan en büyük sıkıntılardan biridir Hafıza Dolu Yeterli Hafıza Yok Verilerden Bazılarını Silin Hatası.Buradan cihazın sistemsel özellikleri fazla olmadığı için bu gibi hatarlar veremektedir.

Tabi bu gibi durumlarda en olmadık anlarda karşınıza çıkar yani arama yapamassınız yada mesajlarınız gelmes yada herhangibir bir işlem yapamassınız diyebiliriz.İstediğiniz kadar veri siliniz ama genede bu hata ile karşılaşırsınız.Bu işlemin tek çözümü telefonunuzu formatlamaktır.Yani hard reset işlemi yapmalısınız.

Hard Reset-Format İşlemi Nasıl Yapılır
Nokia Symbian işletim sistemine ait cihazlarda formatlama işlemi basit bir işlemdir.Yapmanız gereken belirli tuşlara kombine bir şekilde aşağıdaki gibi anlatılanı yapmaktır.

N Serisi cihazlar için Telefon kapalı iken * 3 medya tuşlarına basılı tutarak açmaktır.

N97 E72 klavyeli cihazlarda ise Telefon Kapalıyken Klavyedeki sol shift tuşu ,boşluk tuşu ,geri silme tuşu(backspace) ,açma kapama tuşuna El Sıkma Ekranı Gelene Kadar Basılı Tutunuz.

Bu işlemlerden sonra ise cihazınız sıfırlanacaktır ve içinde bulunan tüm bilgiler silinecektir.Size tavsiyemiz bu gibi durumları düşünerek belirli zamanlarda yedek almanızdır.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HalisGezginscc Recent comment authors
Halis
Ziyaretçi
Halis

teşekkürler

scc
Ziyaretçi
scc

bendede bu sorun var format atarsam telefona sadece çektiğim resmler müzkler vs. mi gidicek yoksa telde vaolan programlarda mı silinicek. telefon açılıp kapanıyor . açılınca hafıza az telefon hafızasından bazı varileri silin diyor . silmek isteyince menüye girmiyor. menü açılınca galeriye girip fotoları silmek istiyorum ama fotoları açmıyor gene yeterli hafıza yok diyor.usb kkablosuyla pcden sileyim diyorum ama pc ye bağlanmıyor . ne yapacağım ? yardımcı olur musunuz :'(

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

format atarsanız telefondak bilgiler silinir arkadaşım.