google-chrome

Google chrome tarayıcı pazarında çok önemli bir yere sahip. Bu nedenle google tarafından geliştirilen chrome tarayıcısını birçoğumuz kullanmaktayız. Tarayıcımızın ilk gün kullandığımız ayar ve performansta çalışmasını hepimiz elbette ki istiyoruz. Yüklenen eklentiler ve uygulamalar nedeniyle bazen tarayıcımız çekilmez bir hal alabiliyor. Bunun önüne geçebilmenin en kolay yolu tarayıcımızı varsayılan ayarlarına çevirerek sıfırlamaktan geçiyor. Google Chrome ayarlarını sıfırlamak tarayıcı üzerinde birtakım değişiklikler gerçekleştiren eklenti ve programların yaptıkları değişiklikleri geri almak açısından faydalı olacaktır. Bugünlerde çok sayıda ücretsiz yazılımın ve malware’in internet tarayıcılarının varsayılan arama motoru ve açılış sayfasını değiştirdiği unutulmamalı. Size kısaca google chrome tarayıcınızı nasıl sıfırlayacağınızı anlatalım.

1. Öncelikle burdaki işlemi yapabilmek için Google Chrome tarayıcısının 29 ve üstü versiyonuna sahip olmanız gerekmektedir. Google Chrome linkine tıklayarak güncel sürümü indirebilir veya tarayıcınız üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

2. Ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.
google-chrome-ayarlarini-sifirlamak-1

3. Sol kısımda “Ayarlar” yazan alana girdikten sonra altta “Gelişmiş Ayarları Göster” seçeneğini buluyoruz.

google-chrome-ayarlarini-sifirlamak-2

4. “Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlayın” seçeneğini bularak butona tıklıyoruz.

google-chrome-ayarlarini-sifirlamak-3

5. Son aşamada tarayıcınızda yapılacak değişiklikler konusunda uyarılacaksınız. “Sıfırla” butonuna tıkladığınızda işlem gerçekleştirilecektir.

google-chrome-ayarlarini-sifirlamak-4

Not:Tarayıcınızla ilgili yaptığınız bu işlem kişisel verileriniz silinmemektedir. Google Chrome ayarları sıfırlandığında ana sayfa, yeni sekme sayfası, varsayılan arama motoru ilk ayarlara döndürülüyor. Çerezler, geçici internet dosyaları ve internet sitesi bilgileri kaldırılıyor. Eklenti ve temalar da devre dışı bırakılıyor. Fakat kayıtlı parolalar, yer imleri ve tarayıcı geçmişine müdahele edilmiyor.

Daha fazlası için isimli “Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama” makaleyi inceleyebilirsiniz.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gezginosman bey Recent comment authors
osman bey
Ziyaretçi
osman bey

AYARLAR BÖLÜMÜNDEN GÖRÜNÜN- VARSAYILAN TEMAYI SIFIRRLA-ÇALIŞMIYOR HER CHROME AÇILIŞINDA SAYFA REKLAMLI GELİYOR BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM

Hasan Fehmi
Yönetici
Hasan Fehmi

Bu sadece ayarlarınızı sıfırlar.Yani bu arama sayfası uygulamaları yüklendiyse temizleme yöntemi farklıdır.Sizin sayfada ne yazıyor söyler misiniz?