General Mobile Discovery 2 Mini Desen Kilidi Kırma

0
4473

Bildiğiniz gibi ülkemizde en çok satan akıllı telefonlardan biriside General Mobile firmasının ürettiği General Mobile Discovery oldu.Tabi daha sonra ise bu serinin 2. olan General Mobile 2 modeli ile boy gösterdi.Tabi bu model General Mobile discovery kadar satmadı ama halen kullanıcılar tarafından fiyat performans özellikleriyle satılan cihazlar arasında.General Mobile Discovery 2 Mini Android işletim sistemini kullandığı için haliyle diğer cihazlar ile aynı yazılımsal özelliklere sahip ve sorunlarıda ortak diyebiliriz.Bu sorunlardan en önemlisi ise güvenlik için yapılmış olan Desen Kilidi yada Ekran Kilidi.Eğer Desen kilidini unutursanız yada hatalı bir şekilde giriş yaparsanız cihaz kendini kapatıyor ve cihazın açılması için format atmanız gerekmektedir.

General Mobile Discovery 2 Mini Özellikleri
General Mobile Discovery 2 Mini, 4.5 inç boyutunda 480p çözünürlükte bir ekran, 8 Megapiksel arka ve 2 Megapiksel ön kameralar, 4 çekirdekli 1.3 Ghz hızında işlemci…7.8 mm incelikte olan General Mobile Discovery 2 Mini, 124 gram ağırlık, 1GB RAM, 8 GB dahili depolama ve 32 GB MicroSD kart desteğine sahip.Ayrıca 1800 mAh boyutundaki batarya ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi bulunuyor..

2 farklı format atma yöntemi bulunmaktadır.Bunlardan ilki ayarlar bölümünden yapılan format atma işlemi.Bu işlem çok desen kilidinden sonra işe yarayan bir durum değil ama genede nasıl yapıldığını açıklayalım.

Menü > Ayarlar > Yedekle Ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırlama > Tlf.sıfırla > Herşeyi sil şeklindeki işlem yolunu izleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Ses açma tuşu Menüde yukarı götürür, ses kısma tuşu Menüde aşşağı götürür ve Kilit tuşu ise onaylama işlevi görür. Telefon onarım moduna girdiğinde ekrandaki seçeneklerden ” Wipe data/Factory reset ” üzerine ses açma/kısma tuşlarını kullanarak gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.

Onaylama işleminden sonra gelecek ekran teyit amaçlıdır. Aynı tuşları kullanarak ” Yes – delete all user data ” seçeneğinin üzerine gelerek onaylayın. Bu aşamada telefon sıfırlama işlemini gerçekleştirerek ilk ekrana dönecektir. Açılacak ekrandan ” Wipe cache partition ” seçeneğini seçerek onay veriniz. Bu seçenek telefonunuzda bulunun gereksiz önbelleğin silinmesini sağlamaktadır.

Sonrasında son olarak ” Reboot system now ” seçeneğine gelerek onay verin.

Önceki İçerikGeneral Mobile Discovery 2 Desen Kilidi Kırma
Sonraki İçerikTurkcell Faturasız İnternet Paketleri
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz