Facebookun Yeni Oyunu Benim Şehrim (My City Life)

88
2010

Öncelikle söyleyeyim ki oyunun en büyük özelliği Türkçe olması. Gerçi bu oyunlar bir çoğumuzun İngilizceyi sökmesine sebep olmuştur ama Benim Şehrim oyununun türkçe olması birçok oyuncu için oynaması daha kolay olacağını düşünüyorum.

Benim Şehrim’de oyunun isminden de anlaşılacağı gibi kendi şehrinizi kuruyorsunuz. Oyun ilk açıldığında bir adet Enerji Santraliniz, birkaç adet ise küçük eviniz bulunuyor. Termik santralinize ve evlerinize tıklayarak oyundaki ilk paranızı kazanıyorsunuz. Oyunda Para, “Jeton” olarak tabir ediliyor.

Oyunda ilk olarak küçük evlerinizi, işyerlerinizi ve yollarınızı kurabiliyorsunuz. Geçtiğiniz her Level’da yeni evler, işyerleri ve farklı hizmet ünitelerinin kilitleri açılıyor.

Sağ alt köşede ise menüler bulunuyor. Bu menüde en çok kullanacağınız kısım “Mağaza” bölümü olacak. Mağaza bölümünden evlerinizi, işyerlerinizi, yollarınızı ve bir şehirde aklınıza gelebilecek her türlü objelerin paralarını ödeyerek şehrinize yerleştirebiliyorsunuz. Fakat sadece para ödemek yerleştirmek için yetmiyor. Bu objelerin üzerinde bunları şehrinize dikebilmeniz için gereksinimler görünüyor. Örneğin şehrinizde bir “Lüks Cafe” açmak isterseniz bunun için 6 Halk, 2 Enerji ve 2 Ulaşım puanını gereksiniminizi “İhtiyaçlar” bölümünde göreceksiniz. “Bu ne demek oluyor?” diyenlere oyun panelinin üst kısmındaki “Stats” bölümüne bakmalarını öneriyoruz. Bu bölümde şehrinizin Enerji, Halk, Kirlilik, Suç ve Ulaşım durumunu görebiliyorsunuz. Örneğin bir Lüks Cafe açmak için halkınızdan 6 kişinin boşta olması, 2 enerji puan boşluğu ve 2 ulaşım puan boşluğu olması gerekiyor. İlk olarak halkınızı çoğaltmak istiyorsanız şehrinize yeni evler dikmelisiniz. Evlerin büyüklüğüne göre “Halk” çoğalıyor. “Etkiler” bölümünde ise açacağınız Lüks cafe’nin şehrinize yapacağı etki görülüyor. Açılan her ticari iş yerinde şehrinizdeki “Suç oranı” biraz daha artıyor ve hırsızlık olayları çoğalmaya başlıyor. Bunu da oyunun ileriki level’larında şehrinize “Karakol” yaparak çözebileceksiniz. Şehrinize yerleştireceğiniz her ev, işyeri ve diğer hizmet binaları şehrinizden enerji kullanıyor ve “Enerji Santrali” puanını düşürüyor. Bunu da şehrinize yeni Enerji Santralleri, Jeneratörler ve Enerji bataryaları kurarak çözebiliyorsunuz. Fakat bu sefer de şehrinizde “Kirlilik” oranı yükseliyor. Kirliliği ise şehrinize park, sera ve ağaçlandırma yaparak giderebiliyorsunuz.

Oyunda diktiğiniz her ev, işyeri ve hizmet ünitelerinden “Vergi” alıyorsunuz. Alacağınız vergi miktarı ise yine “Mağaza” bölümünde dikeceğiniz objenin üstüne geldiğinizde yazıyor. Örneğin bir Lüks Cafe’den her 6 saatte bir 150 jeton vergi kazanıyorsunuz. Lüks Cafe’nizin etrafında “Yeşil Işık” yandığında cafenin üzerine tıklayarak verginizi tahsil edebiliyorsunuz.

Oyunda Level’ları “Deneyim Puanınıza” göre atlıyorsunuz. Deneyim puanınız topladığınız vergilerde ve şehrinize yerleştirdiğiniz bazı objelerde artıyor. Deneyim puanınızı ise oyun panelinizin üst kısmında görebilirsiniz.

Şehrinizde artık alanınız size dar geldiğinde yine farmVille’de olduğu gibi “Mağaza” bölümünden “Eklentiler” sekmesine girerek şehir arazinizi jeton karşılığı büyütebiliyorsunuz.

Kimler Neler Demiş?

88 Yorum - "Facebookun Yeni Oyunu Benim Şehrim (My City Life)"

avatar
Tuğrul
Ziyaretçi

anca ben yaptım chat 5.5 le dersiniz birinizde nasıl yaptığınız anlatmazsınız.

recep
Ziyaretçi

S.A.
Ben Oyunda Yeniyim,
Enerji Santralim Yanıyor Ben Müdahale Edemiyorum
Yardımcı Olur musunuz? 🙁

hakan
Ziyaretçi

xD kardeş fareyi onun üstüne gitrdiğinde orda enerji sanralini kurtar yazıyor onun
üstüne bas yayınla seni arkadaşların gürür se sündürür
🙂

talha
Ziyaretçi
ben güzel yazılar yazacağım ve benim şerim oyununu şok seviyorum arkada olarak eklmek isitien eklesin adm:talha hasan şimşek orda .ocuk fotoğrafı var ekleyin Güzel Yazılar: 1.€n sevdiğinin €n sevdiği olmak isterdim 2.biri size aklını laırım derse sizde aklımı almaya aklın yetmez uğraşma bnimle sabrın yetmez ben bu kadar emin konuşuken alayıda gelse hiç faketmez 3.biri size napiyosun derse sizde seni diyin 🙂 4.seni sevsem para etmen sen beni sevsen aşk etmen Seni Seviyorum İlayda +o(
kabuss11
Ziyaretçi

**********ekleyın beni lvl atlamakda yardımcı olayım arkadaşlar ??

zengin
Ziyaretçi

arkadaşlar bu oyununda hilesi var ama biz bilmiyoruz bende benim şehrim oynuyorum ve günde 15.000 kazanıyorum herseyi aldım.bu oyunda gerekli olan şey ucuz ve çok para getiren şeyler almanız.ya da bir facebook açıp hergün ondan küçük park gönderip satabilirsiniz ve 1.000 paranız olur ama sakın itfaiye almayın çok kötü ben 4 tane büyütme aldım şehrim şu an çok güzel.

r3q4rt
Ziyaretçi

gercekten çok eziksin
ben günde 100,000 para yapıorum eklentim 10 ve birde itfaiye gerekir çünkü suç azaltıor ve banka koyarsın toplarken 5,000 verior

Nursena
Ziyaretçi

Yha level atlamak için hile yokmu :'(

hakan
Ziyaretçi

😀 “YoK” 😀

dmd
Ziyaretçi

chat engineler (chat engine5.5) işe yarıyorda güncelleme çıkıyor sonra herşey eski halini alıyor. nasıl çözdün bu sorunu çözen var mı

tolga
Ziyaretçi

Oyun ile ilgili bütün sorularınızı Cevaplıyoruz Hızlı Level ve JETON kazanma Teknikleri bu sayfada bi bakın işiniza yarıyacagını düşündüğüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

http://www.facebook.com/pages/My-City-Life-Turkiye/362185012583

burak
Ziyaretçi

güzel oyun

hakan
Ziyaretçi

tabiki güzel olmasa neden oynuyalım ki değilmi arkdaşlar

adil
Ziyaretçi

arkadaşlar yokmu hile

hakan
Ziyaretçi

bilmim 😀 😀 😀

levent
Ziyaretçi

ekran nasıl buyutulur yardımcı olabilecek biri varmı tesekurler

-'JhatLack JhatacK Lee
Ziyaretçi

ArkadasLar Cheat engine de GünceLLeme verior
Buna bi Çare buLan varsa Bişiler Yazabilirmi Lütfen

Ediz
Ziyaretçi

Cheat Engine 5.4 5.5 5.6 Kullandım hepsinde de Lütfen sayfayı günceleyin sayfası geliyo onunla nasıl başa çıkabiliriz bi bilginiz varmı ya ? Lütfen yardımcı olun.

CENGİZHAN
Ziyaretçi

BEYLER BEN 29 LVLİM BANKA GÖNDERİLİRİM SİZE BENİ EKLEYİN ADIM CENGİZHAN KIR FOTO BEHLÜL İLE BİHTER VAR BAKIN

ilhan akçoban
Ziyaretçi

kardeş beni ekelrmisin facede bana karakol lazım ya yardımcı olursan sevinirim tşkler 🙂 🙂

efe
Ziyaretçi

B-) :S: :Y: arkadaslar ben hile biliyorum biseyi satıp alırsak usteki level kutusu dolar level atlıya biliris

hakan
Ziyaretçi

tmm eklerim

Benim Şehrim
Ziyaretçi

Ben 22 LvL’im Oyun Çok GüzeL Bn açıkçası Çok Beğendim http://www.facebook.com/pages/Farm-ViLLe/262243753993?ref=ts Herkesi BekLerim 7/24 FuLL Time EğLence x) :yahoo: :yahoo: :yahoo:

sc0rp!0n
Ziyaretçi

farmvılle bende oynuyodum hılesını buldum 58 lewelde bıraktım hc sarmıoo benım sehtım oyunu daha ıyı dıye dusunuyorum… 🙂

kemal
Ziyaretçi

arkadaşlar ben işyerlerinden vergi toplamak için işçi alacam ama bana hazır öge yok diyor öge nedir bilen varsa yazsın

Gezgin
Ziyaretçi

bazı yeni evler binalar yapman için ulaşım gibi eklentileri yapman gerekiyor onlar olabilir…

mert
Ziyaretçi

oyun süper ama daha level 5 deyim

esma erva filiz
Ziyaretçi

BENİM ŞEHRİM OYUNUNA YORUMUM : Benim Şehrim güzel bir oyundur oynamanıuzı tavsiye ederiim :bye: :good: :yahoo: :heart: B-) :mail:

esma erva filiz
Ziyaretçi

Benim Şehrim (önerilir) :heart: :heart:

taga
Ziyaretçi

chat engineler (chat engine5.5) işe yarıo ben denedim sizde deyin

abdussamet
Ziyaretçi

nasıl yaptın ben denedim cheat engine i güncelleme gelio anlatır mısn?

Gezgin
Ziyaretçi

evet bende oynadım ama o güncelleme olayını anlamadım 🙂

partall
Ziyaretçi

aynen güncelleme veriyor kardeş nasıl yapıcaz bunu