DNS araması başarısız olduğundan www.facebook.com ana makinesindeki sunucu bulunamadı. DNS, web sitesinin adını İnternet adresine çeviren bir web hizmetidir. Bu hata çoğunlukla İnternet erişiminin olmamasından veya hatalı yapılandırılmış ağdan kaynaklanır. Yanıt vermeyen bir DNS sunucusu ya da Google Chrome uygulamasının ağa erişmesini önleyen bir güvenlik duvarı da bu hataya yol açabilir.
Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:
Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle.
İnternet bağlantınızı kontrol edin. Kullanıyor olabileceğiniz tüm yönlendirici, modem veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.
DNS ayarlarınızı kontrol edin. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız ağ yöneticinizle bağlantı kurun.
Aşağıdaki adımları uygulayarak ağ tahminini devre dışı bırakmayı deneyin: Şu seçeneğe gidin: Chrome menüsü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster… ve “Sayfa yükleme performansını iyileştirmek için ağ eylemlerini tahmin et” ile ilgili seçimi kaldırın. Bu işlem sorunu çözmezse daha iyi performans için bu seçeneğin yeniden işaretlenmesini öneriyoruz.
Google Chrome uygulamasını güvenlik duvarınızda veya virüsten koruma yazılımınızın ayarlarında izin verilen programlara ekleyin. Uygulama zaten izin verilen programlar arasındaysa izin verilen programlar listesinden silip tekrar eklemeyi deneyin.
Proxy sunucu kullanırsanız, proxy sunucunun çalışıyor olduğundan emin olmak için proxy ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinizle bağlantı kurun. Proxy sunucu kullanmıyor olmanız gerektiğine inanıyorsanız, proxy ayarlarınızı düzenleyin: Şu seçeneğe gidin: Chrome menüsü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster… > Proxy ayarlarını değiştir… > LAN Ayarları ve “LAN için proxy sunucusu kullan” onay kutusunun seçimini kaldırın.

Gibi bir ibare çıkıyor ise zamanla düzelecek bekleyin demektir arkadaşlar…

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
sameyzühtüoguzhanbüşraGezgin Recent comment authors
samey
Ziyaretçi
samey

bu web sayfası yok diyor nasıl girebilirim

zühtü
Ziyaretçi
zühtü

slm facebook hesap geçici olarak kullanılamıyor nasıl açabilirim ve kullanabilirim açılmasını rica ediyorum saygılarıla

oguzhan
Ziyaretçi
oguzhan

wep hatasi

büşra
Ziyaretçi
büşra

çok tşkr ederimm 🙂

esra
Ziyaretçi
esra

hergün girdiğim facebook sayfasına şu an giremiyorum. sunucu bağlantıyı reddetti diyor. her çözümü yaptım fakat olmadı. Ne yapmalıyım sizce ? yardımcı olursanız sevinirim.

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

DNS adresinizi değiştirmeyi denermisiniz.

bera
Ziyaretçi
bera

dostum ben yapamadım 🙁

emin
Ziyaretçi
emin

Dostum SAol Çok büyük yardımın dokundu 🙂

ogün
Ziyaretçi
ogün

admin allah senden razı olsun
(K)

melisa
Ziyaretçi
melisa

tşkler 🙂