Call of Duty: Black Ops 1 günde 360 milyon dolar hasılat yaptı

2
1401

Call of Duty: Black Ops, 360 Milyon dolarlık hasılatla açılış günü satış rekorlarını alt üst etti.

Kendi ilk gün satış rekorunu kıran Activision, merakla beklenen Call of Duty: Black Ops’un sadece ABD ve İngiltere’de ilk 24 saat içinde yaklaşık 360 milyon dolarlık hasılat elde ederek, eğlence sektöründeki şimdiye kadar gerçekleşen en büyük açılışı yaptığını duyurdu. Geçen yıl çıkan Call of Duty: Modern Warfare 2 ise yine sadece ABD ve İngiltere’de ilk 24 saat içinde 310 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Call of Duty: Black Ops, Call of Duty serisinin iki yıl üst üste, eğlence sektöründe ilk gün açılış rekoru kırmasını sağlamış oldu. Oyun 9 Kasım’daki ilk gününde ABD ve İngiltere’de 5.6 milyon kopya satarak, 4.7 milyon satan geçen yılın oyunu Call of Duty: Modern Warfare 2’yi de geçmiş oldu.

Yılın en başarılı oyunlarından biri olmaya aday olan Call of Duty: Black Ops, eşi görülmemiş bir perakende desteğiyle birlikte dünyanın dört bir yanında 12,000’in üzerinde geceyarısı satışıyla birlikte piyasaya sunuldu.

“Daha önce üst üste iki yıl boyunca açılış günü rekorunu kıran bir eğlence serisi olmamıştı, şu anda da geçen yılın beş günlük satış rekoru olan 550 milyon doları geçeceğiz gibi görünüyor” diye konuşan Activision Blizzard’ın CEO’su Bobby Kotick, “Oyunun başarısı, markanın pop kültür çekiciliğinde yatıyor. Call of Duty: Black Ops Treyarch’ın şimdiye kadar yaptığı en iyi oyun ve bugüne kadar gördüğünüz en sıkı Call of Duty deneyimini sunarak online oyunların çıtasını da yükseltiyor. Call of Duty serisi dünya çapında milyarlarca saatlik online oyuna katılmış 25 milyondan fazla oyuncuya sahip, kendimizi oyuncularımızı sürekli olarak yeni içerik ve özelliklerle desteklemeye adamış durumdayız” dedi.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Gezginyunus emre Recent comment authors
yunus emre
Ziyaretçi
yunus emre

nadıl indiriliyor anlamdım gitti :Q

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

oyun indirme linki yoktur.