Biberiye Suyu Ne İşe Yarar?

0
7422

Akdeniz Bölgesinde yaşamayanların dışında belki de az kişi tarafından bilinen ya da yazar gibi bitkisini normalde görüpte ismini bilmeyen kişilerden birisi olabilirsiniz. Yalnız bu bitkinin kendisi kadar çayı da suyu da pek çok derde deva niteliğindedir. Bu yapraklarından yağ elde edildiği gibi, diğer taraftan kaynatılarak ta kolonya ve esans yapımında da kullanılabilmektedir. Bu bitki günümüzün en büyük tıbbi problemlerinden biri olan kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra gıda endüstrisinde de aktif rol oynayan bitki insan vücudunda kas sistemi, sinir sistemi ve sindirim sistemi üzerinde de görülen etkileriyle şifa formülü olarak nitelendirilmektedir.

Biberiye bitkisinin suyundan önce kendisinin sindirme faydalı olmasını, kansızlığa ve sarılığa iyi geldiğini, bronşit ve astım hastaları üzerinde faydalı bir etkiye sahip olduğunu ve daha benzerlerini söylemeden edemeyeceğim.

Biberiye suyu faydaları, vücudun A’dan Z’ye her noktasında neredeyse düzenleyici bir etkiye sahiptir. Fazla kilolarından şikayetçi olan kişilere tavsiye edilebilecek bir özelliği bulunan bu bitkinin suyun zayıflatma üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Kabız problemi olanlar için, hazım sistemi uyarıcısı olarak ta faydalı bir etkiye sahiptir. Uykusuzluk problemine sahip olanların bu problemine çözüm sağlar. Sinir hastalarının sinirlerini yatıştırmada etkili rol oynar. Bronşit, öksürük ve akciğer hastalıklarında iyileştirici rol üstlenir. Aynı zamanda ağrı kesici görevi görür. Astık, sarılık gibi problemleri olan kişilerin tedavilerine yardımcı olur. Özellikle çok ağrılı ve sancılı geçen böbrek taşı hastalıklarına sahip olanlar için, böbrek ve mesane kumlarını döktürücü bir etkiye sahiptir.

Biberiye suyu faydaları, say say bitmez. Dolaşımından, sindirimine beyin fonksiyonlarından tansiyona kadar pek çok bölgeye hakimiyeti bulunur. Faydalarını daha detaylı belirtecek olursak, idrar söktürme üzerinde, kabızlık giderme ve bağırsak gazının devre dışı bırakılmasında etkin bir rol oynar.

Hafızanızı güçlendirmek mi istiyorsunuz? O zaman sadece çözüm balık ya da ceviz değil, biberiye suyu da size bu konuda rahatlıkla yardımcı olabilir. Tansiyon hastalarının belki de yüzünü güldürebilecek bir ilaç biberiye suyu. Her sabah kalktığınızda kendinizi yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz? O zaman çözüm burada biberiye suyunu siz de kullanın ve sabahlara daha dinç ve zinde uyanın. Yaşın ilerlemesi ile başa gelen damar sertliği vücudun gideren yıpranması sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu ortaya çıkan problem ileri ki zamanlarda hafıza kayıplarını da tetiklemektedir. Bu tip durumlarda doğanın bize verdiği nimetlerden en iyi şekilde haberdar olmamız gerekir ve bize sunulan güzel nimetlerden en iyi şekilde yararlanmamız gerekmektedir. Öyle ki artık modern tıp tedavisinde ek yardımcı olarak kullanılan biberiye suyu bir nevi bitkisel bir gıda takviyesidir.

Yaz yaz bitiremediğimiz biberiye suyunun faydalarından artık siz de haberdarsınız. Bazen her şeyi ilaçlarda aramamak gerekir.

Önceki İçerikPokemon Go İtem Rehberi
Sonraki İçerikKesik Limon Bozulmadan Nasıl Saklanır?
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz