Batarya Ömrünü Nasıl Uzatabilirim

0
1093

batarya_ömrü_nasıl_uzatılır

Bataryanızın ömrünü arttırmak için aşağıdaki yönergeleri kullanın:

İhtiyacınız olmadığında Bluetooth teknolojisini kapatın.

Nokia telefonunuzu, WLAN bağlantılarına ihtiyacınız olmadığında, kullanılabilir Kablosuz LAN (WLAN) ağlarını artalanda taramayacak veya daha az sıklıkta tarayacak şekilde ayarlayabilirsiniz (taramayı kapatmak için, Kablosuz LAN ayarlarında WLAN kullanılabilirliğini göster’i devre dışı bırakın).

Bağlantı ayarlarında, Paket veri bağlantısını Var olduğunda olarak ayarladıysanız ve paket veri kapsama alanı (GPRS) yoksa, Nokia telefonunuz periyodik olarak paket veri bağlantısı kurmaya çalışır. Nokia telefonunuzun kullanım süresinin uzaması için,Paket veri bağlantısı > Var olduğunda seçeneklerini belirleyin.

Haritada yeni alanlara ilerlediğinizde Haritalar uygulaması yeni harita bilgilerini indirir ve bu da batarya tüketimini arttırır. Yeni haritaların otomatik olarak indirilmesini engelleyin.

Bulunduğunuz bölgede hücresel şebekenin sinyal gücü çok farklılık gösteriyorsa, Nokia telefonunuzun tekrar tekrar kullanılabilir şebekeleri taraması gerekir. Bu da batarya tüketimini arttırır. Şebeke ayarlarında Şebeke modu ikili mod olarak ayarlanırsa, Nokia telefonu UMTS ağı için arama yapar. Yalnızca GSM şebekesini kullanmak için Şebeke modu > GSM seçeneklerini belirleyin.

Ekran aydınlatması batarya tüketimini arttırır. Ekran ayarlarında, aydınlatmanın kapatılması için geçecek zaman aşımı süresini değiştirebilir ve ışık koşullarını gözleyen ve ekran parlaklığını ayarlayan ışık sensörünü ayarlayabilirsiniz.

Artalanda çalışır durumda uygulama bırakılması batarya tüketimini arttırır. Kullanmadığınız uygulamayı kapatın.

Nokia telefonunuzun titreşim işlevini kapatarak yalnızca zil sesini kullanın.

Nokia telefonunuzun artalanında hareketli veya animasyonlu resimler ya da videolar kullanmaktan kaçının.

Örneğin uyurken herhangi bir aramayı cevaplamayı düşünmüyorsanız, Nokia telefonunuzu kapatın.

Telefonunuzda en son yazılım sürümünün bulunduğundan emin olun. İndirilebilir öğeler ve yardım için, yerel Nokia web sitenizin destek sayfasına gidin.

Gücü kullanan herhangi bir özellik olmamasına rağmen bataryanız hızlı bir şekilde tükeniyorsa, bataryanız yıpranmış olabilir ve bataryanızı yenisiyle değiştirmeniz gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz