Avea’dan Turkcell’e Numara Taşıma

0
7972

Avea’dan Turkcell’e Numara Taşıma
Gsm operatörlerinin üzerinde yaptığı kampanyalara göre hattımızı taşıyabilir yada yeni bir hat satın alarak kullanmaya başlayabiliriz. Neredeyse en avantajlı kampanyalar Turkcell üzerinde bulunmaktadır ve heryerde çekim gücü olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. İnternet üzerinden yada yakınızda bulunan firmalar üzerinden Turkcell için çıkan kampanyaları takip edebilir ve geçiş yapabilirsiniz. Peki hat taşıma işlemi yani Avea’dan Turkcell’e Numara Taşıma işlemi nasıl yapılır onu görelim..

Numara taşıma işlemi için size en yakın Turkcell Bayisinden bu işlemini yapabilirsiniz. Daha sonra ise sizden bir kimlik yada kimlik benzeri resmi bir evrak isteyeceklerdir. Faturasız bir hatta geçiş yapmak istiyorsanız kimlik yada benzeri bir evrak bayi için geçerli olacaktır.

Numara taşıma işleminden Faturasız işlem için dediğimiz gibi Kimlik yeterli olacaktır. Fakat faturalı bir geçiş yapmak istiyorsanız Kimlik,Ehliyet yani benzeri bir evrak ve sabit evrak olarak bilinen bir evrak ile işlem yapılabilir. Sabit evrak olarak ise elektrik faturası,su faturası,ruhsat,ikametkah vb bir evrak ile bayiye gitmeniz gerekmektedir. Bu evraklar ile faturalı geçiş işlemini yapabilmektedirler. İşlem için size bir adet yeni sim kart verilecektir. Geçiş işlemi ise 3-6 gün arasında sürmektedir. Bu işlem bitene kadar Turkcell hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer Turkcell’den geçiş yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken Avea hattınızdan çıkarken fatura kesim tarihine ve sözleşme bilgilerine mutlaka dikkat ediniz. Eğer cihaz kampanyasından yararlandıysanız ve çıkış yapacaksanız faturanıza cihaz sözleşmesi ve hat sözleşmesi cayma bedeli yansıyacaktır ve tüm ödemeler aynı ay içerisinde gelecektir… Sorgulama yani sözleşmenizi mutlaka Müşteri hizmetleri üzerinden yada size en yakın bayi üzerinden kontrol ettiriniz.

Önceki İçerikTurkcellden Avea’ya Numara Taşıma
Sonraki İçerikTürk Telekom Personel Alımı ve İş Başvurusu Formu
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz