Android Sistem Arayüzü Durdu hatası

5
17206

Android işletim sistemi üzerinden birçok işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Genel olarak ise bu işlemleri uygulama üzerinden yani yeni uygulamalar yükleyerek özelleştirebilirsiniz. Bu işlemden sonra hangi android cihazlar olursa olsun daha işlevsel olarak kullanabilirsiniz. Tabi her güzelin bir kusuru olduğu gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda da bazı yazılımsal hatalar olabiliyor ve karşımıza çıkabiliyor. Son zamanlarda ise karşımıza çıkan sorun ise Android Sistem Arayüzü Durdu hatasıdır. Bu hata cihazı kullanmanızı engelleyebilir yada kullanılmaz hale getirebiliyor. Bu konumuzda bu hatadan nasıl kurtulabilirsiniz yada neler yapmanız gerekmektedir onu göreceğiz..

Bu işlem için cihazda bulunan arayüz bölümüne ait önbelleği temizleme işlemi yapmamız gerekmektedir.Android sistem arayüzü durdu hatasını çözebilmek için ilk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gidin. Ayarlar bölümünde “Uygulamalar” başlığını seçin:

Tümü” sekmesi açıldığında “Sistem Arayüzü” adlı uygulamayı listeden bulun ve üzerine dokunarak seçeneklerini görüntüleyin:
Seçenekler açılınca “Önbelleği temizle” tuşuna dokunun. Bu işlem probleminizi çözecektir:

Bu gibi işlemler büyük ölçüde işe yaramaktadır. Eğer sorun çözülmediyse mutlaka cihazın bir yedeğini alınız ve cihaza format atma yöntemini deneyiniz. Cihaza format attıktan sonra ise eski yedeklerinizi yükleyebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Önceki İçerikAskerde Kalma Koşulları Nelerdir?
Sonraki İçerikVodafone İnternet Paketi İptal Etme
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

5 YORUMLAR

  1. Her ikisini de yaptım hatta fabrika ayarlarına da getirdim fakat hala aynı sorunlar devam ediyor sist arayüz hatasının yanı sıra telefondan hiçbir şekilde ses çıkışı veya gidişi olmuyor yardımcı olur musunuz lütfen …

  2. bende de aynsı oldu. telefonumu 2 kere tamire götürdüm, belki 5 den fazla sıfırladım,format attım ve fabrika ayarlarına döndürdüm ama 2 hafta sonra aynı hata tekrardan oldu. başta hata o kadar hızlı geçiyor ki ne hatası olduğunu göremiyorum. sonra tek tek uygulamalar açılmamaya, durdu hatası vermeye başladı. dün sistem arayüzü durdu hatası daha uzun bir şekilde karşıma çıktı ve telefon donup durdu. uğraşmayıp köşeye koydum, bu sabah baktığımda şifreyi girdiğim gibi kapanıp tekrar açılmaya başladı. döngü şeklinde şifreyi giriyorum telefon kapanıp açılıyor tekrar şifreyi giriyorum telefon da tekrar kapanıp açılıyor. şuan daha da level atladı. durmadan kapanıp açılıyor şifre girmeme de gerek yok. bu böyle hatalar veren 3. telefonum. gerçekten bunun tek çözümü telefondan kurtulmak mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz