Android 7.0 Nougat Bildirim Ayarları

1
421

Android 7.0 Nougat Bildirim Ayarları – Android Bildirim Ayarları
Android işletim sistemi Google tarafından geliştirilen ve belirli zaman aralıklarında yeni sürümleri yada güncellemeleri yayınlanan gelişmiş bir işletim sistemidir. Son olarak ise en yaygın olan işletim sistemi sürümü olan Android 7.0 Nougat sürümünü yayınladı. Tabi son güncelleme Android 8.0 Oreo güncellemesi ile karşımıza gelen Android Oreo çok yaygın değil ve yaygın olan sürümü ise Android 7.0 Nougat sürümüdür. Bu konumuzda Android 7.0 Nougat üzerinde bulunan bazı ayarları anlatmak istiyoruz. Android 7.0 Nougat sürümünde ayarlar biraz daha gelişmiş durumda ve Bildirim Ayarları üzerinde durmak istiyoruz.
Burada uygulama ve cihaz üzerinde bulunan ayarların bildirim ayarlarını yapabilirsiniz. Bildirim ayarları cihazda gelen uyarıları kontrol eder yani hangi uygulamadan bildirim gelip gelmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

Android 7.0 Nougat Bildirim Ayarları

1- Ayarlar bölümünden Bildirimler bölümüne geliniz. Burada telefon üzerinde kurulu olan tüm uygulamaları görebilirsiniz.

2- Burada görülen uygulamaların bildirim ayarlarını yapabilir. Özellikle son dönemde tarayıcılar üzerinden üye olunan abonelikler buradan kapatılabilir.

3- Örnek olarak Whatsapp bildirim ayarlarını yapabilirsiniz. Ekrana gelecek olan ayarları yapabilirsiniz. Gelen mesajları ekranda görülmesini yada sadece üst menüden görülmesini ayarlayabilir yada hiç görülmemesini ayarlayabilirsiniz. Sadece Whatsapp değil diğer anlık mesajlaşma uygulamalarının bildirim ayarlarını yapabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Android 7.0 Nougat Bildirim Ayarları"

avatar
hasan
Ziyaretçi

teşekkürler