ADSL kullanmak için zorunlu sabit hat parası ödemeyin

12
2134

Mahkeme, kullanılmadığı halde internet hizmeti için alınan sabit telefon ücretini iptal edildi. Türk Telekom’un bütün ADSL aboneleri için emsal teşkil edecek kararda, ADSL hizmeti nedeniyle kişiye ait telefon hattı üzerinden sabit ücret alınmasının yasal olmadığına hükmedildi.

Müfettiş Recep Ali Örten, Kastamonu’da görev yaptığı sırada ADSL aboneliği için başvuruda bulundu. Türk Telekom yetkilileri sabit hat çektirmeden ADSL hizmeti veremeyeceklerini belirtti. Bunun üzerine sabit hat için aboneliği kabul etti ve evine telefon hattı çektirdi. Ancak ADSL hizmeti için sabit telefon ücreti alınmaması gerektiğini savunan Örten, 4 Mart 2008’de Kastamonu Valiliği Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığı’na şikâyet dilekçesi verdi.

TELEKOM’UN İTİRAZI DA REDDEDİLDİ

Talebin reddedilmesi üzerine konuyu tüketici mahkemesi sıfatıyla Kastamonu 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne taşıdı. Mahkeme, Örten’i haklı bulurken, telefon hattı üzerinden sabit ücret alınmaksızın ADSL hizmetinden yararlandırılması gerektiğine hükmetti.

Türk Telekom avukatları kararı temyiz etti. Ancak Yargıtay 13. Hukuk Dairesi itirazı reddetti. Şu an Sinop’ta görev yapan Örten, şimdi geriye dönük ödediği sabit ücretleri almak için uğraşıyor.

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
laz ahmetkadirhakanonursinan Recent comment authors
laz ahmet
Ziyaretçi
laz ahmet

idareciler fenerbahceliyim deyip borsada fb hisselerinin takla atmasına sebeb oluyor,milleti kafire soyduruyor arkasından bizi soyanlara askerliği parayla yaptırıyor sizde türk telekomdan merhamet bekliyorsunuz.bende buna gülerim hemde kı…….la..

kadir
Ziyaretçi
kadir

ttnet zararlı olcagı bi iş yapmaz her ay kullanmadıgımız yerde 49 tl weriyoruz japonyada adamlar 100mbit internete 49 tl werior türkiyenin utancı :

hakan
Ziyaretçi
hakan

Ak demokrasi dedikleri bu olsa gerek. Birileri cebini dolduracak ama bu kesinlikle vatandaş olmayacak.

onur
Ziyaretçi
onur

evet arkadaşlar yalın internet çıkmış ama 15 tl aylık sabit ücret ile beraber.ne anlamı kaldıki benim sabit hattımı kapatmamın.resmen vatandaşla dalga geçiliyor.

sinan
Ziyaretçi
sinan

walla ttnetten duyduğuma göre 01/01/2011 günü itibariyle zorunlu telefon hattı uygulaması kaldırılacakmış walla hemen kaldırın çoğu zarar kullanmadığınız halde telefon ücreti ödüyorsunuz ama şu an yargıtay çok yoğun çalışıyor… 🙂

murat
Ziyaretçi
murat

ADSL Mİ iptal ettirmek istiyorum nekadar ücret öderim.lütfen yazın

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

eğer anlaşma imzalamış iseniz… kalan anlaşma süresi kadar misal 5 ay kaldı diyelim… ve aylık ne kadar ücret ödüyorsanız…. ödediğiniz ücret X Kalan ay kadar para ödeyip adsl hattınızı kapatabiliyorsunuz…

adsl başvuru
Ziyaretçi
adsl başvuru

Yalın adsl konusu bir zamanlar çok tartışıldı. Adsl başvurusu yapmak isteyenlere telefon alma zorunluluğu bir dayatma haline geldi. 🙁

Feridun ŞAHİN
Ziyaretçi
Feridun ŞAHİN

ok güzel olmuş ama anlamadığım şimdi ne oalcak telefon ahttını iptalmi edeceğiz iptal edersek peki nasıl internek olacak bu konuyada bi açıklık getirirseniz seviniriz. tşk.ler

Feridun ŞAHİN
Ziyaretçi
Feridun ŞAHİN

çok güzel olmuş ama anlamadığım şimdi ne oalcak telefon ahttını iptalmi edeceğiz iptal edersek peki nasıl internek olacak bu konuyada bi açıklık getirirseniz seviniriz. tşk.ler

cengiz yavuz
Ziyaretçi
cengiz yavuz

kardeşim ben koç net biri ADSL kulanıyorum istemediğim halde türk telekom a yani şerefsiz elin gevuruna (italyan mı lübnanlımı ne) ayda 12 tl para ödüyorum…..bize bu devlet çok güzel başımıza tutuveriyor sayın ilgili bakanımız da payını alıyodur tabi teşekkürler….