Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

4
23008

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?
Turkcell hattınızda bulunan rehber bilgilerinizi yani numaralarınızı istediğiniz gibi istediğiniz yere basit ve hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme işlemini ise genelde akıllı telefonlarla yapabilirsiniz. Akıllı telefonlarda bu sistem biraz daha hızlı ve kolay olduğu için mutlaka yedekleme işlemi yapmalısınız. Aksi halde cihazınızda bir sorun çıkarsa yada arıza yaparsa tüm bilgileriniz uçacak gidecektir. Yedekleme işlemi birkaç yöntem ile yapılabilir. Bunlar cihazda hafıza kartınız varsa oraya yedeleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden Turkcell sistemine yedekleyebilirsiniz yada farklı bir sunucu üzerinden yedekleme işlemi yapabilirsiniz. En kolay ve hızlı olanı ise bilgisayar üzerinde alınan yedekleme sistemi diyebiliriz.

Google Play yada App Store üzerinden Turkcell Yedekle uygulamasını indiriniz. Daha sonra ise Turkcell şifreniz ile giriş yapınız. Turkcell Şifre almak için ise ŞIFRE yazınız ve 2222’ye gönderiniz.

Daha sonra ise uygulama üzerinden yedekle dedikten sonra yedekleme işlemi başlayacaktır. Kısa zaman sonra yedekleme işlemi bitecektir. Yedekleme işleminden sonra ise belirli aralıklarla yedekleme işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Eğer Apple marka bir cihaz kullanıyorsanız yani İphone model bir cihaz kullanıyorsanız. Bu işlemi yani uygulama üzerinden yedekleme işlemi App Store üzerinden Turkcell Yedekleme uygulaması ile yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Daha sonra ise Turkcell şifreniz ile giriş yapınız. Turkcell Şifre almak için ise ŞIFRE yazınız ve 2222’ye gönderiniz.

The app was not found in the store. 🙁

Diğer bir yedekleme işlemi ise cihaz üzerinden bulunan içe-dışa aktar seçeneği ile yapılan yedeleme işlemidir. Bu yedekleme işlemi cihazda bulunan isimleri VCF uzantısı olarak cihaza kayıt edebilir ve daha sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz de bu yedekleri farklı bir cihaza atarak kullanabilirsiniz.

Burada farklı durumlarda olabilir. Mesela hafıza kartınıza yedekleme işlemide gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızda bir sorun olsa bile hafıza kartınızda bulunan yedekleri kullanabilirsiniz.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Hasan Fehmimuratgezginayhan Recent comment authors
murat
Ziyaretçi
murat

ben telefonuma yedekleme yaptıktan sonra yeni telefon alacam oradaki numaraları nasıl yeni telefona aktarabilirim?

ayhan
Ziyaretçi
ayhan

yedeklemeyi telefonuma geri yüklemek istiyorum