Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

4
27799

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır – Turkcell Rehber Yedekleme
Turkcell hattınızda bulunan rehber bilgilerinizi yani numaralarınızı istediğiniz gibi istediğiniz yere basit ve hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme işlemini ise genelde akıllı telefonlarla yapabilirsiniz. Akıllı telefonlarda bu sistem biraz daha hızlı ve kolay olduğu için mutlaka yedekleme işlemi yapmalısınız. Aksi halde cihazınızda bir sorun çıkarsa yada arıza yaparsa tüm bilgileriniz uçacak gidecektir. Yedekleme işlemi birkaç yöntem ile yapılabilir. Bunlar cihazda hafıza kartınız varsa oraya yedeleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden Turkcell sistemine yedekleyebilirsiniz yada farklı bir sunucu üzerinden yedekleme işlemi yapabilirsiniz. En kolay ve hızlı olanı ise bilgisayar üzerinde alınan yedekleme sistemi diyebiliriz.

Google Play yada App Store üzerinden Turkcell Yedekle uygulamasını indiriniz. Daha sonra ise Turkcell şifreniz ile giriş yapınız. Turkcell Şifre almak için ise ŞIFRE yazınız ve 2222’ye gönderiniz.

Turkcell
Turkcell

Daha sonra ise uygulama üzerinden yedekle dedikten sonra yedekleme işlemi başlayacaktır. Kısa zaman sonra yedekleme işlemi bitecektir. Yedekleme işleminden sonra ise belirli aralıklarla yedekleme işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Eğer Apple marka bir cihaz kullanıyorsanız yani İphone model bir cihaz kullanıyorsanız. Bu işlemi yani uygulama üzerinden yedekleme işlemi App Store üzerinden Turkcell Yedekleme uygulaması ile yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Daha sonra ise Turkcell şifreniz ile giriş yapınız. Turkcell Şifre almak için ise ŞIFRE yazınız ve 2222’ye gönderiniz.

Android Rehber Yedekleme – Android Contact Backup
Google Play üzerinde istediğiniz bir uygulamayı indirebilirsiniz. Bizim sizin için kullanıma tavsiye edebileceğimiz uygulama Android Rehber Yedekleme (Android Contact Backup) uygulamasıdır. Android Contact Backup uygulaması üzerinden tek tık bir işlem ile cihaz üzerinde bulunan rehberinizi hızlı ve basit bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme işlemi için ise ister telefonunuza, istersenizde mail üzerinden istediğiniz yere gönderebilir ve daha sonra kullanabilirsiniz.

Rehber Yedekleme: Kişi Yedekle
Rehber Yedekleme: Kişi Yedekle
Developer: Enkisa
Price: Free

Burada farklı durumlarda olabilir. Mesela hafıza kartınıza yedekleme işlemide gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızda bir sorun olsa bile hafıza kartınızda bulunan yedekleri kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikGörevsizlik kararı nedir
Sonraki İçerikPargalı Damat İbrahim Paşa Neden Öldürüldü?
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz