Turkcell-Avea-Vodafone Mesaj Merkez Numarası

65
65600

Turkcell-Türk Telekom ( Avea )-Vodafone Mesaj Merkez Numarası
Bildiğiniz gibi ülkemizde 3 tane çok kullanılan gsm operatör bulunmaktadır. Bunlar Turkcell-Türk Telekom ( Avea )-Vodafone olarak kullanılmaktadır. Biraz eski ama her operatör için sms mesaj göndermek için Mesaj Merkez Numarası olması gerekmektedir. Bu operatörler için kendine ait bir numaradır ve mesaj ayarlar bölümüne eklenmesi gerekmektedir. Mesaj Merkez Numarası numarasını kullandığınız operatörün sim kartını telefonunuza taktıktan sonra ayarlar bölümünden aşağıdaki gibi eklemeniz gerekmektedir.

Turkcel Mesaj Merkez Numarası
Mesaj ayarlarınızı yapmak için, telefonunuzun “Mesajlar” menüsünden “Mesaj Merkezi Numarası” bölümüne girip, bu bölüme Mesaj Merkez Numarası girebilirsiniz.
Faturalı hatlar için: +905329010000
Hazır Kartlar için: +905359010000 yazın. Arıdan yine aynı menüden Mesaj Tipini “standart” ya da ”yazı” ve Mesaj Geçerliliğini; “maksimum” olarak belirleyin. Bu adımı tamamladıktan sonra istediğiniz gibi mesaj gönderip alabilirsiniz.

Türk Telekom – Avea Mesaj Merkez Numarası
Kısa Mesaj Servisi’mizi (SMS), yurtdışından herhangi bir işlem gerektirmeden, aynı şekilde kullanabilirsiniz. Kısa Mesaj Merkez Numarası +90 559 800 8000’dir.

Vodafone Mesaj Merkez Numarası
Öncelikle yapmanız gereken, cep telefonunuzun menüsünden mesajla ilgili bölüme girerek, Vodafone Mesaj Merkez Numarası olan +90 542 980 00 33’ü cep telefonunuzun hafızasına bir kereliğine kaydetmenizdir.

Tabi bu ayarlarınızı yaptıktan sonra halen mesajlarınız gitmiyorsa yada iletilmiyorsa hattınızda bulunan TL miktarını yada paketiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Önceki İçerikYandex Uzantılı E-Mail Adresi Nasıl Alınır?
Sonraki İçerikCem Kılıçın Aşık Vaysel taklidi izle
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

65 YORUMLAR

 1. benim telefonum mumarayı silip duruyo avea hattım ama olmuyo numarayı silip duruyo vodafone nunkini yazıyor telefonumun önceki kullanıcısı vodafone luydu… :'( :Q :'( :Q

  • hattınızı taktığınızda gelen mesajları onaylamadını sanırım

   Mesajlar> ayarlar> metin mesajları>gönderme seçenekleri>servis merkezi
   Avea için mesaj merkez numarası +905598008000

 2. mrb.Nokia N8 kullanıyorum.Yaklaşık iki ay kadar oldu kapalı olan telefonlara yolladığım mesajlarda iletildi raporu geliyor.Normalde telefon kapalıysa mesaj beklemede demesi lazım.Karşı taraf telefonunu açtığı an mesaj iletildi demesi lazım.Daha önce böyle bir sorun yoktu.yardımcı olurmusunuz lütfen

 3. Merhaba kolay gelsin ben avea hat kullanıcısıyım 2 aydır mesaj gönderemiyorum kontör olmadığı içindir diyordum ama kontörde yükledim yine olmadı müşteri temsilcisini de aradım işe yaramadı mesaj gönderiliyor diyor bir süre sonra Engelli! yazıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin

 4. Bnm hattim vodafone..telefon markam samsung gt s 5660 .. 7000 a bile mesaj atamiyorum… simkari cikarip tekrar taktim,telefona format attim.ama yine de olmadi..ne yapmam gerekiyor…. ? ACİL!!!!!!

 5. benim dakikalarım var kaç dakikam kaldı diye 7000 a mesaj attım başarısız dedi 4 haneli mumaraların hiçbirine mesajları gitmiyor … neden olabileceği hakkında bilginiz var mı

 6. benim hat vadofon ama bir türlü 70000 msj gitmiyor sık sık oluyor müşteri hizmetlerini arıyorum işe yaramıyor ne yapabilirim telefonumum markası 58 00 lütfen yardım edin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz