Sevgiliye ayrılık mektubu

12
35798

AYRILIK
Bir tanem;

Ayrılık da bir parçası mıdır aşkın? O zaman bedenler ayrılırken, bu emre asi kalbin haykırışları niye? Ayrılık sonu mudur aşkın? O zaman sonsa, daha çok bağlanmanın anlamı ne? Ayrılık mıdır aramıza giren? O zaman isyan etmenin anlamı ne? İmkansız olandır bitmeyen aşk! O zaman bu ayrılığı kabullenememenin sebebi ne?

Evet ayrılıyoruz, ama şunu bir de kalbim anlasa. Bedenim senden uzaklaştıkça, kalbim sana daha çok bağlanmasa. Sevgimin bitmesi gerekirken, o bir devin haykırışı gibi çoğalıp yankılanmasa olmaz mı birtanem?

İlk anımızı hatırlıyorum. Sevgini kazanabilmek için elimden geleni yapmıştım. Seni ilk gördüğümde bir bebek kadar mutlu ve huzurluydum. Oturduğumuz masada karşı tarafta sen, bu tarafta sevginin şaşkınlığı ile tir tir titreyen o küçük çocuk bendim. Seni lik öptüğümde duyduğum utanç kutsallaştırmıştı her öpücüğümüzü. Tenine dokunmak bile beni öldürmeye yetecek kadar heyecan vericiydi o gün. Gülücükler eksik olmuyordu yüzümden. Dünya yok olmuştu saki, sadece sen vardın. Sen her yerde… Şimdi benden uzaktasın. Aşk görevini yaptı ve zaman doldu birtanem. Ne çabuk geçti o iki senelik saniyeler. Değil tenine dokunmak, hayaline ulaşamıyorum artık. Çırpındıkca batıyorum adeta. Hayata küstüm çünkü beni senden, seni benden çaldı. Kalpsiz bir bedenle, amaçsız, çırılçıplak ortada bıraktı beni hayat.

Ayrılan sevda yolunu takip ederken, gül bahçelerinin kokuları, kelebeklerin rehberliği eşliğinde sonsuz sevgiyi bulma yolunda, mutlu bir şekilde yürümeni dilemeyi çok isterdim…

Ayrılık üzerine aşk mektubu

Sen gittin.. Bir zifiri karanlık, bir zından yalnızlığı, ağır bir boşluk bıraktın geride. Gittin ve dönmeyeceksin bir daha. Haklısın gidişinde, bu aşkı bitirmekte haklısın. Tek söz söyleyemedim. Yüzüne bakamadım. Karşında ağlamadım. Eridim, tükendim, bittim. Sonsuzlukta bir insan nasıl olur.. sesi soluğu nasıl duyulur?
Elveda aşkım.. Elveda sevgilim. Sen kendini hiç böyle gereksiz, böyle değersiz, böyle yapayalnız hissettin mi? Ayrılık ölüm kadar acı ve soğuk.Aynalara bakıyorum. Aynada gördüğüm ben değilim. Gözlerim cehennem ateşi.. dudaklarım mühürlenmiş. Ellerim titriyor. Yüreğim kızgın demirlerle dağlandı. Yokluğunun bedeli çok ağır sevgilim.

Sevinçlerim, hayallerim, umutlarım, renkli dünyam elveda.. Elveda yaşamak.. Yaşamın anlamı elveda. Kimse farkında değil yokluğunun. Sensiz ne hallerde olduğumu kimse bilmiyor. Anlamıyor yitip giden bir aşkın kederini.

Düne kadar en yücesini yaşadım mutluluğun, ayaklarımın altından kayıp gidiyordu toprak, denizlerin ovaların üstünde uçuyordum. Güneş kadar yakındı bana aşk. Güneş kadar sıcak ve parlak. Bıraktın birdenbire, kanatlarım kesildi. Hızla çakıldım yere, boşluğun içindeyim, şimdi hiçbir şeyim.Oysa dünyanın en zenginiydim. Bütün çiçekler bizim için açardı, bizim için ballanırdı meyveler, ekinler bizim için bereketli, sular bizim için çağlardı. Şimdi toz duman içinde kızgın bir çöldeyim. Yönümü yolumu şaşırdım. Sam rüzgarlarına bıraktım gövdemi, sürüklenmekteyim.

Sen bensiz nasılsın, bilmiyorum. Rahat mısın, mutlu musun, bu kadar çabuk beni unutur musun?.. Nasıl birden mazi olursun?

Düne kadar gözlerinden aşkı içtiğim, dudaklarında yüreğimi erittiğim, uğruna bıçaklar çekip dünyaya meydan okuduğum ey sevgili nerdesin? Kimlesin?.. kimlerlesin?.. Kimlerle oynaşır gönül eğlersin? Ben burada, terk edip gittiğin yerdeyim.

Elveda aşkım.. Elveda birtanem.. Elveda sevgilim! Elveda sana..

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
AyşeumudumtükendiRAMAZANsensiz23.05.19 Bensiz Recent comment authors
Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Belkide bizim hikayamiz kavuşamamaktı ha sevgilim. . .

umudumtükendi
Ziyaretçi
umudumtükendi

Eyer birgün evlenirsen ilerdeki eşin kınada kırmızı giyerse bir kız vardı beni ölene kadar değil benimle yaşadığı her an için ölmemek için dua ederdi en sevdiği renk kırmızıydı hayaleriydi benimle evlenmek de ama beni o kadar çok sevdiki ben kaçtım gittim korktum deee! İşte o zaman anlarsın beni, seni ne kadar çok sevdiğimi oysa ben soyadımdan bile vazgeçmiştim bir kere olsun yanında günaydın demek içinn…

RAMAZAN
Ziyaretçi
RAMAZAN

ÖYLE ANSIZIZ GİRDİNKİ KALBİME ÖYLE KAFANA GÖRE GİDEMEZSİN .

23.05.19 Bensiz
Ziyaretçi
23.05.19 Bensiz

Sevgi nedir emekmidir yoksa emeklemekmidir ? Benim hikayem şöyle ; Kaç senelik hayatımda tertemiz kalbime erkek almamış bir insandım çünkü yaşadıklarım yüzünden erkeklere güvenmezdim her arkadaşça yaklaşan erkek altına bir fitne fesat sokardı. Belkide sevmekten korkardım kaybedeceğim için… Taki en güzel başlangıçlarımın en acı hatıraların başladığı o güne gelene kadar ismi gibi bir çoçuktu benim tanıdığım” Ramazann” ne olduğunu bilmediğim duygular yaşıyordum onu görünce hani derler ya karnında kelebek uçuşması olur diye inanmazdım ama gerçekten öyleymiş 🙂 .Utangaç ben 9 ay sonra açılmıştım ona garipti önce konuşalım mı diye çağırdım bakmaktan kızarmış yanaklarımdan konuşamadım tam ne yapcamı düşünürken bir an… Devamı »

sensiz
Ziyaretçi
sensiz

aga be izin ver ben seveyim seni

rabia ela
Ziyaretçi
rabia ela

Tam ayrılanlara göre vay bee

Dilber
Ziyaretçi
Dilber

çok süper bunu duymasını cok isterdim mehmet fatihin 🙁

erol şen
Ziyaretçi
erol şen

ayrılığı bilen okusun

şule
Ziyaretçi
şule

süper olmuş yaaa.bu mektupların anlamını umarım anlaması gerekenler anlar

Dilber
Ziyaretçi
Dilber

aynen oyle emre

EMRE BENER
Ziyaretçi
EMRE BENER

ilk mektup şahane…emeğe saygı

YEŞİM
Ziyaretçi
YEŞİM

BENCDE ÇOK MÜKEMMEL