Sar Değeri Nedir-Zararları Nelerdir ?

0
1363

Sar değeri cep telefonlarının yada simkart takılabilen tabletlerin yaymış olduğu elektromanyetik güçtür.Sar kelimesinin açılımı ise Specific Absorbation Rate’dir,yani Türkçe olarak ise özgül soğurma oranı diyebiliriz.Yani vücudunuz tarafından soğurulan enerji miktarını ölçümlendirmek için kullanılan değerdir.Bir telefon yada tablet almak istiyorsanız ilk olarak satın almak istediğiniz cihazın Sar değerini kontrol etmenizi önerebiliriz.

Sar Değernin Önemi..
Günümüzde neredeyse herkesin cebinde yada elimde bir cep telefonu bulunmaktadır.Bu durumda ise cep telefonlarının yaydığı bu enerji kullanıcılar tarafından pek bilinmemektedir ve fazlasıyla önemli bir durumdur.Aslında her cihazın yaydığı bir radyasyon miktarı bulunmaktadır.Cep telefonları ise küçük cihazlar olduğu için bizler tarafından fazla bir radyasyon değeri olmadığı düşünülüyor ve küçümseniyor diyebiliriz.

Eğer yeni bir cep telefonu almak istiyorsanız kamera,işlemci gibi özelliklerinin yanısıra Sar değerinide önem vermelisiniz.Genel olarak bu tarz satın almalarda ise orjinal ürün seçmenizi tavsiye ediyoruz.Çin malı ve Replika cihazların Sar değerleri çok fazla yüksek diyebiliriz.Bu tarz cihazlarda Sar değerleri bakılmadan ve önemsenmeden üretilmektedir.

SAR Değeri Ne Gibi Hastalıklara Yol Açar ?

-Yüksek tansiyon.
-Genetik yapının bozulması.
-Sperm sayısının azalması.
-Beyaz kan hücresi (lenfoma) kanseri.
-Cilt kanseri.
-Kan beyin bariyerinin zedelenmesi.

Önceki İçerikGame Recorder-Android Ekran Videosu Kaydetmek
Sonraki İçerikEn çok Satan Telefonların Sar Değerleri
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz