Samsung Galaxy J7 Yazılım Güncelleme

17
32903

Samsung Galaxy J7 Yazılım Güncelleme
Son zamanlarda en çok satan akıllı telefonların başında büyük ihtimalle Samsung Galaxy J7 modeli gelmektedir.Fiyat ve performans olarak birçok cihazı sollayan cihaz yeni modelleri ile karşımıza gelmektedir.Son olarak ise Android 6.0 yazılım güncellemesi ile karşımıza gelen cihazın son olarak yapılacak olan bir yazılım güncellemesinide alacak gibi görülüyor.Bildiğiniz gibi Samsung firması güncelleme konusunda biraz zayıf ve geç kalan firmadır.Bu cihazında ise kullanıcılarının tercih etme sebeplerinden biriside yazılım güncellemesi diyebiliriz.

Not : Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka cihazınıza ait bir yedek almayı unutmayınız.Aksi halde güncelleme sırasında doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Peki Samsung Galaxy J7 model bir cihazımız var ve güncelleme yapmak istiyoruz.Bu güncelleme nasıl yapılır yani Samsung Galaxy J7 yazılım güncelleme nasıl yapılır onu görelim..
1-OTA Güncellemesi
2-ODIN ile Güncelleme
3-Smart Switch ile Güncelleme

1-OTA Güncellemesi
OTA güncellemesi firmaya ait güncelleme işlemdir yani cihaz üzerinden Wifi ile yapılan güncelleme işlemi olarak tanımlayabiliriz.Yani güncellemenin resmi olarak çıkması değil kullandığınız cihaz markasına ve modeline göre yazılımın düzenlenmesi ve yayınlanması diyebiliriz.

En güncel yazılım versiyonlarını cihazınızın Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeri bölümünden kontrol edebilirsiniz…

samsung-guncelleme
Yeni yazılım duyuru bildirimi aldığınızda, güncellemeyi başlatmak için lütfen bildirim mesajını aşağı çekerek “Yazılım Güncelle” butonuna dokunun.

android-yazilim-guncelleme

2-ODIN ile Güncelleme
1-ODIN üzerinden güncelleme yapmak istiyorsanız ilk olarak cihaza ait birkaç dosyayı indirmelisiniz.İndirmeniz gereken dosyalar ise ilk olarak ODIN programı ve daha sonra modele göre yani Galaxy J7 modeline göre Rom dosyalarıdır.

ODIN İndir
Sammobile Firmwares

Buradan gereken dosyaları indiriniz.ODIN programı kurulum istemez indirdikten sonra sadece exe uzantılı dosyaya tıklamanız yeterli olacaktır. Sammobile sitesinden ise rom dosyalarını J7 modeline göre uyumlu rom dosyalarını indirmelisiniz.

Daha sonra ise Download Mode yani yazılım yüklemek için bize gereken bölümüme gelmelisiniz.Buradan sadece güncelleme değil yazılımsal hatalarıda gidermiş olacaksınız ve daha stabil çalışan bir işletim sistemine sahip olacaksınız.

Ses Kısma + Güç + Ev tuşlarına aynı anda basın ve Warning (Uyarı) ekranı gelene kadar basmaya devam edin.
Warning (Uyarı) ekranını geçmek için “Ses Açma” tuşuna basın. Artık Download Mode’undasınız.

j7-odin-guncelleme

Son olarak ise indirmiş olduğumuz Rom dosyalarını PDA bölümüne tanımlayınız.Cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra ise Start demeniz ve işlemin bitmesini beklemelisiniz.
Son olarak ise cihaza Recovery Mode üzerinden bir sıfırlama işlemi uygulayabilirsiniz..

3-Smart Switch ile Güncelleme
Samsung Kies programından sonra ise son olarak Samsung firması Smart Switch programını çıkardı. Kies programından biraz daha kolay ve kullanışlı olan Smart Switch programı yeni cihazlara uyumlu ve yedekleme,geri yükleme ve yazılım güncelleme işlemini yapmaktadır.

Siz cihazınızı bilgisayara bağladığınız zaman Smart Switch programı cihazınıza ait driver dosyalarını tanımaya başlayacaktır ve yeni bir güncelleme varsa uyaracaktır.Daha sonra Güncelle dedikten sonra internet hızınıza göre yeni güncelleme dosyalarını indirmeye başlayacaktır.

Not : Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka cihazınıza ait bir yedek almayı unutmayınız.Aksi halde güncelleme sırasında doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
gurkanSemihAyşe DemriMURATUmut cebeci Recent comment authors
gurkan
Ziyaretçi
gurkan

samsung c7 yeni yazılım berbat düzelmesini istiyorum ayarlar menüsü ıngilizce

Semih
Ziyaretçi
Semih

Benim telefonum 6.0.1 ne yapabilirim ?

Ayşe Demri
Ziyaretçi
Ayşe Demri

J7 nezaman guncellenecek ya yeter ama guncellensun herkezinki guncelleniyor yeterr guncelleyin allah rızası için şu telefonu .😭😭😭

MURAT
Ziyaretçi
MURAT

Odin uzerinden yapaolan guncelleme PC den mi yapiliyor

Umut cebeci
Ziyaretçi
Umut cebeci

Odın güncelleme yapınca garanti gidiyormu

Kaan akdenakdeniz
Ziyaretçi
Kaan akdenakdeniz

Samsung j7 2015 modeli ne zaman güncelleme gelir

Vehbi
Ziyaretçi
Vehbi

J7 2015 7.0 alacakmı almayacakmi

Yalcin
Ziyaretçi
Yalcin

Guncellemeur kaç mb gidiyor

Şahin
Ziyaretçi
Şahin

Bende samsing j7 yurtdışı ama 5.1.1 gözüküyor güncelleme gelmiyor.

Enes
Ziyaretçi
Enes

Benim telefonum j7 prime yurtdışı Fakat daga android 7.0 Gelmedi ne yapabilirim?

Damla
Ziyaretçi
Damla

Benim telefonum j7 android sürümü 5.0.1 olduğu için güncelleme yapmıyor nasıl yardımcı olabilirsiniz