Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır

1
51589

Instagram Güncelleme
Son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook’un satın almasından sonra Instagram oldu diyebiliriz. Her gün bir yenilik ile karşımıza gelen Instagram güncellemeler ile kullanmamızı sağlıyor. Özellikle son olarak Hikayeler güncellemesi ile büyük oranda kullanım sağladı ve yeni Instagram güncellemeleri beğenilmeye başlandı diyebiliriz. Genel olarak Android ve İOS cihazlar üzerinde kullanılan Instagram güncelleme olarak ise bu işletim sistemi üzerinde almaktadır. Peki bu işletim sistemlerini kullanıyorsak Instagram güncelleme nasıl yapılır Instagram uygulaması nasıl güncellenir onu görelim..
Android üzerinden Instagram güncelleme
1- Google Play üzerinden Instagram Güncelleme
Eğer uygulamanız cihazınız üzerinde yüklü ise ve yeni güncellemeden faydalanmak istiyorsanız Google Play üzerinden yapabilirsiniz. Yüklü olan Instagram uygulaması yeni güncelleme ile Google Play üzerinde Güncelle seçeneği çıkacaktır ve güncelleme hazır demektir ve güncellemeyi yapabilirsiniz.

Sadece Instagram Güncelleme değil aynı zamanda android cihazınızın üzerinde bulunan diğer uygulama yada oyunlarıda buradan bu şekilde güncelleme yapabilirsiniz.

2- APK dosyası üzerinden Instagram Güncelleme
Bu işlem için ilk olarak Android cihazınız üzerinden ayar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlar için ise
Menü tuşunu ya da Uygulamalar bölümünü kullanarak AYARLAR‘a gidin.Güvenlik’e basın ve Bilinmeyen Kaynaklar (Market üzerinden bilinmeyen uygulamaların alınmasına izin ver.

Daha sonra ise Instagram uygulamasını APK olarak indirmelisiniz yada bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamayı data kablosu yada farklı bir yöntem ile telefonunuza atmalısınız. Siz APK uzantılı dosyayı kurmaya başladığınız zaman ise yeni sürüm yüklenmiş olacak ve Instagram Güncelleme yapılmış olacaktır.
İphone cihazlarda Instagram Güncelleme
Bu işlem diğer google play üzerinden yapılan güncellemeye benzemektedir. Yapmanız gereken App Store uygulaması üzerinden gelen güncellemeleri kontrol etmelisiniz. Aynı şekilde Instagram Güncelleme işleminide buradan yapabilirsiniz..


İsterseniz bu güncellemeleri tek tek istersenizde hepsini birden yapabilir ve güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Güncelleme işlemi için ise mutlaka Wifi bağlantısınız kullanamalısınız aksi halde hattınızda bulunan internet paketi bitebilir ve sorun yaşayabilirsiniz. İphone Instagram güncelleme olarak değil bu bölümden iphone üzerine gelen tüm uygulama ve oyun güncelleme işlemlerini yapabilir ve gelen güncellemeleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz