GSM şirketlerine soruşturma!

1
1072

gsm

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, turkcell, Avea ve Vodafone hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Kurulun, 12 Mayısta aldığı karar, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun internet sitesinde yayımlandı.

Yapılan duyuruya göre, yerinde incelemeler neticesinde, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş hakkında kuruma sunduğu bildirimlerde tutarsızlıklar ve yanlışlar bulunması nedeniyle savunmaları alınmak üzere soruşturma açılması kararlaştırıldı.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında da kuruma sunduğu bildirimlerde tutarsızlıklar ve yanlışlar bulunması, yürütülen yerinde denetim çalışmasına ilişkin süreci yavaşlatan bir tutum içinde bulunması, yerinde denetim çalışması sürecinde hazırlanan bazı ekran görüntüleri ve açıklamaların denetim sonunda teslim edilen dokümanlardan çıkarılması ve denetim sonunda Denetim Heyeti tarafından hazırlanan tutanağın imzalanmaması nedeniyle savunması alınmak üzere soruşturma açılmasına karar verildi.

Duyuruda, Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13. maddesi çerçevesinde ilgili birim olarak Sektörel Araştırma ve Stratejiler Dairesi Başkanlığının görevlendirilmesi, soruşturma heyetinin Tarifeler Dairesi Başkanlığı ve Sektörel Rekabet ve Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığından personelin de katılımıyla yürütülmesine karar verildiği bildirildi.

Önceki İçerikFacebookta yapmamanız gereken 7 şey
Sonraki İçerikFacebook sayfanız kaç para eder öğrenin
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
merve
merve
12 yıl önce

gsm işlemleri neden bu kadar uzn sürüoo anlmış deilim :'(