Galaxy J2 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
24809

Galaxy J2 Güncelleme Nasıl Yapılır
Android cihazlarda belirli zamanlarda cihazların durumu ve üretici firmaya göre güncellemeler yayınlanır ve OTA güncelleme olarak cihazımıza haber gelir ve güncelleme indirilebilir durumdadır. Güncelleme sonrası ise bazı yenilikler cihaza yüklenir ve yada güvenlik yamaları gibi yenilikler ile güncellemeler cihazlara yüklenebilir. Samsung firması ise son olarak J serisi cihazlar ile kullanıcıları ile buluştu ve bu cihazlar arasında Galaxy J2 modelide bulunmaktadır. Galaxy J2 diğer gelişmiş cihazlara göre daha yavaş ve uygun fiyatlı cihazlar arasındadır. Buna rağmen bir kaç güncelleme aldı ve OTA güncelleme yada ODIN ile yüklenebilir. Peki Galaxy J2 güncelleme işlemi nasıl yapılır..
Not : Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka cihazınıza ait bir yedek almayı unutmayınız.Aksi halde güncelleme sırasında doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.
Peki Samsung Galaxy J2 model bir cihazımız var ve güncelleme yapmak istiyoruz.Bu güncelleme nasıl yapılır yani Samsung Galaxy J2 yazılım güncelleme nasıl yapılır onu görelim..
1-OTA Güncellemesi
2-ODIN ile Güncelleme
3-Smart Switch ile Güncelleme
Samsung Galaxy J2 Yazılım Güncelleme
1-OTA Güncellemesi
OTA güncellemesi firmaya ait güncelleme işlemdir yani cihaz üzerinden Wifi ile yapılan güncelleme işlemi olarak tanımlayabiliriz.Yani güncellemenin resmi olarak çıkması değil kullandığınız cihaz markasına ve modeline göre yazılımın düzenlenmesi ve yayınlanması diyebiliriz.
En güncel yazılım versiyonlarını cihazınızın Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeri bölümünden kontrol edebilirsiniz…

samsung-guncelleme
Yeni yazılım duyuru bildirimi aldığınızda, güncellemeyi başlatmak için lütfen bildirim mesajını aşağı çekerek “Yazılım Güncelle” butonuna dokunun.
android-yazilim-guncelleme
2-ODIN ile Güncelleme
1-ODIN üzerinden güncelleme yapmak istiyorsanız ilk olarak cihaza ait birkaç dosyayı indirmelisiniz.İndirmeniz gereken dosyalar ise ilk olarak ODIN programı ve daha sonra modele göre yani Galaxy J2 modeline göre Rom dosyalarıdır.
ODIN İndir
Sammobile Firmwares
Buradan gereken dosyaları indiriniz.ODIN programı kurulum istemez indirdikten sonra sadece exe uzantılı dosyaya tıklamanız yeterli olacaktır. Sammobile sitesinden ise rom dosyalarını J2 modeline göre uyumlu rom dosyalarını indirmelisiniz.
Daha sonra ise Download Mode yani yazılım yüklemek için bize gereken bölümüme gelmelisiniz.Buradan sadece güncelleme değil yazılımsal hatalarıda gidermiş olacaksınız ve daha stabil çalışan bir işletim sistemine sahip olacaksınız.

Ses Kısma + Güç + Ev tuşlarına aynı anda basın ve Warning (Uyarı) ekranı gelene kadar basmaya devam edin.
Warning (Uyarı) ekranını geçmek için “Ses Açma” tuşuna basın. Artık Download Mode’undasınız.
j7-odin-guncelleme
Son olarak ise indirmiş olduğumuz Rom dosyalarını PDA bölümüne tanımlayınız.Cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra ise Start demeniz ve işlemin bitmesini beklemelisiniz.
Son olarak ise cihaza Recovery Mode üzerinden bir sıfırlama işlemi uygulayabilirsiniz..
3-Smart Switch ile Güncelleme
Samsung Kies programından sonra ise son olarak Samsung firması Smart Switch programını çıkardı. Kies programından biraz daha kolay ve kullanışlı olan Smart Switch programı yeni cihazlara uyumlu ve yedekleme,geri yükleme ve yazılım güncelleme işlemini yapmaktadır.
Siz cihazınızı bilgisayara bağladığınız zaman Smart Switch programı cihazınıza ait driver dosyalarını tanımaya başlayacaktır ve yeni bir güncelleme varsa uyaracaktır.Daha sonra Güncelle dedikten sonra internet hızınıza göre yeni güncelleme dosyalarını indirmeye başlayacaktır.
Not : Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka cihazınıza ait bir yedek almayı unutmayınız.Aksi halde güncelleme sırasında doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz