Facebook Uygulaması Nasıl Silinir

1
5070

Sosyal medya üzerinde en çok tercih edilen ve kullanılan uygulama bildiğiniz gibi Facebook uygulamasıdır. Facebook üzerinden istediğiniz gibi resim paylaşabilir,güncemi takip edebilir yada arkadaşlarınız ile konuşabilirsiniz. Bu özellikle tabiki sadece uygulamanın bir kısmıdır. Eğer sizinde bir facebook hesabınız varsa akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre Facebook uygulamasını indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki bu uygulamadan rahatsız olduysanız ve artık kullanmıyorsanız telefonunuzdan nasıl silebilir yada kaldırabilirsiniz onu görelim..

Android işletim sistemi kullanıyorsanız
Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bu işlem için
-Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın.
-Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi’ne dokunun.
-Yüklemesini kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulamayı bulmak için ekranı kaydırmanız gerekebilir.
-Yüklemeyi kaldır veya Devre dışı bırak’a dokunun.

İOS yani İphone cihazlarda uygulama kaldırmak için ise
Ana menüden Ayarlar — Genel — Saklama Alanı ve İcloud Kullanımı bölümüne geliniz. Buradan Alanı Yönet seçeneği üzerinden devam ediniz. Buradan silmek istediğiniz uygulamayı seçerek silme işlemini yapabilirsiniz.

Buradan istediğiniz gibi kullanmadığınız İOS uygulamaları kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadar alan olduğunuda öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikApus Launcher Nasıl Kaldırılır?
Sonraki İçerikWhatsapp Güncelleme Geldi Kişilerim Gitti
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

1 Yorum

  1. Facebook bir süredir telefona yapışmış durumda. Google uygulamaları gibi kaldıramıyorsunuz, sadece fabrika ayarlarına döndürebiliyorsunuz uygulamayı. Bu uygulamaları kökten silmek istersek ne yapacağız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz