Asker Duası Nasıl Yapılır

0
44269

Asker Duası Nasıl Yapılır-Asker Uğurlama Duası

Asker Duaları, Asker Uğurlama, Asker Uğurlama Duaları

Euzübillahimineşşeytanirracim-Bismillahirrahmenirrahıym
Elhamdülillahi Rabbil âlemîn.
Vessalâtüvesselâmü alê Rasülünê Muhammedin ve ale âlihî ve sahbihî ecmeıyn.

Asker Uğurlama Duası

Ey kullarına cihadı emreden; (ve kâne hakkan aleynâ nasrul mü’minîn) ayet-i kerimesiyle inananlara hak yolda yardım edeceğini vadeden (Ve lâ tekûlû limen yüktelü fî sebîlillâhi emvêt. Bel ahyêün ve lâ kin lâ teş’urûn.) “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler lakin siz anlayamazsınız.” diyerek Allah yolunda mücâhedenin büyüklüğünü haber veren Yüce Allah!

Ya Rabeel âlemîn! Biz aciz kullarını doğru yolda yürüyen hakkı söyleyen hakikati duyan mükaddesatı için vatan ve milleti için mücahede eden emirlerini tutup yasaklarından uzaklaşanböylelikle dünyada huzur ve rahata ahrette de ebedi saadete kavuşan kullarından eyle Ya Rabbi.
Milletimizi iç ve dış düşmanların şerrinden her türlü mukadesat düşmanlarının fitnesinden birlik ve beraberliğimizi yıkmak bizi birbirimize düşürerek yok etmek isteyen her türlü düşmanlarımızı Kahhâr ism-i şerîfin hurmetine kahr-u perişan eyle Ya Rabbi. Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “İki göze cehennem ateşi dokunmayacaktır. Biri Allah korkusundan ağlayan gözdiğeri Allah yolunda nöbet tutarken uykusuz kalan göz.” Mehmetçiklerimizi sen koru sen muhafaza eyle Ya Rabbi.
Ya rabbi otuz- kırk sene yatsı namazının abdestiyle sabah namazı kılan İmam-ı Azamların ibadet duygusunu Malazgirt ovalarında Allah Allah nidalarıyla at koşturan Alparslanların mücahede ruhunu misafir kaldığı odada sabaha kadar ayakta duran ve “biz Kur’an’ın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan haya ederiz” diyen Osman Gazilerin mukaddesata saygı duygularını bizlere de bahusus gençlerimize de nasip eyle Ya Rabbi. İstanbul’u fethederek Müslümanlara teslim eden ve yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet’in fetih ruhundan bizim gönüllerimize de bir kıvılcım nasip eyle Ya Rabbi. Şair’in ifadesiyle; Malazgirtte Arslan surlarda Ulubatlı Hasan Niğbolu’da Yıldırım Kosova’da Murad Mohaç’ta Süleyman Çanakkale’de diş dişe gırtlak gırtlağa boğuşan hak ve istiklal için çarpışan” ölürsem şehîd kalırsam gaziyim” diyerek koşan Alllah Allah diyerek hamleye geçen “ben ölürsem vatanım milletim sağolsun varolsun” diyen bütün şehîd ve gazilerimizin ruhlarını şâdeyle Ya Rabbi.
Fenalıktan zevk alan namazı niyazı unutan kullarını ıslah eyle gece gündüz kumar oynayan içki sofrasından kalkmayan zavallıları sen kurtar Ya Rabbi. Ecdaımızın din ve namus duygusunu vatan ve
millet sevgisini ve birlik ve beraberlik ruhunu bizlere de evlatlarımıza da nasip eyle Ya Rabbi.
“Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın Doğacaktır sana vaat ettiği günler Hakk’ın Kimbilir belki yarın belki de yarında yakın. Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı Düşün altında binlerce kefensiz yatanı Sen şehîd oğlusun incitme yazıktır atanı verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı.”dedirten şuuru bizlere ve nesillerimize nasip eyle Ya Rabbi.
Askerlerimize sağ salim birliklerine varmayı gördüklerinden ibret almayı vazifelerini seve seve canla başla yaptıktan sonra şan ve şerefle evlerine dönmeyi ana-baba kardeş ve bütün sevdiklerine kavuşmayı nasip eyle. Dualarımızı dergah-ı izzetinde kabul eyle Ya Rabbi.

Sübhane Rabbike Rabbil izzeti ammê yasıfûn. Ve selamün alel mürselin. Velhamdülillahi Rabbil alemin el Fatiha.

Önceki İçerikEv Telefonunu Cep Telefonuna Yönlendirme İptal Etme
Sonraki İçerikHangi Cihazlara iOS 6 Yüklenebilir
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz