Yeni 2010 Model Ford Focus

1
673

Yeni gelecek nesil Ford Focus serisi 30 Eylül’de yapılacak olan 2010 Paris Motor Show’unda Ford standının yıldızı olacak.
2011 başlarında Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa sunulmadan önce ilk defa tüm gövde tipleriyle birlikte global Ford Focus modeli Paris’te gösterime sunulacak.
2012 başında lansmanı yapılacak olan 250 HP’lik Yeni Focus ST’nin tanıtımı 30 Eylül tarihinde Ford CEO’su Alan Mulally ve Ford Avruda CEO’su Stephen Odell’ın katılımlarıyla Paris fuarında yapılacak.

Paris fuarında yapılacak olan Yeni Focus lansmanı Ford’un global ONE Ford stratejisi altında üretilen ilk ürünü olması nedeniyle Ford markası açısından büyük önem taşımaktadır.

Focus, Ford’un global olarak en önemli modelidir. Dünyada 120’den fazla ülkede satılacak olan global Ford Focus, Almanya’daki ürün geliştirme merkezinde yüzde 80’e varan oranda ortak parça kullanımıyla tasarlanıp geliştirilmiştir. Yeni nesil Focus ile birlikte toplam 10 değişik modelin üretileceği global C segmenti platformunda 2012 yılı itibariyle senelik 2 milyon adet araç üretimi planlanmaktadır.
Fuar ziyaretçileri, Paris fuarı ile birlikte Yeni Focus’un ürün gamında yer alan her üç gövde tipini de (sportif 5 kapı, sedan 4 kapı ve şık wagon modelleri) inceleme imkanına sahip olacak ve aracın özgün dizaynı ile birlikte segmentinde ilk kez sunulan teknolojik özellikleri yakından tanıma imkanı bulacaklardır.
Yeni Focus, müşterilerine ileri teknolojiler ve özellikler sunarak bulunduğu araç segmentindeki üstünlüğünü perçinleyecektir. Yeni nesil Focus müşterilerine yüksek kalite ve üstün yakıt ekonomisi sunmaktır. Aynı zamanda efsanevi Focus sürüş dinamiklerini de daha yüksek bir seviyeye çıkartmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Yeni 2010 Model Ford Focus"

avatar
Serde
Ziyaretçi

Türkiyeye gelecek olanda yurt dışında ki gibi büyük ekran navigasyon paketli dokunmatik kontrollü kokpit ve bagajda subwofer koltuk ısıtması gibi özellikler olmayacağı ve iç döşemesinin detaylıca seçtirilemeyeceği kabusu olduğu sürece fos gözüküyor.