Yandex’ten Ücretsiz Navigasyon Uygulaması

1
1400

yandex_navigasyon

Türkiye pazarına ciddi anlamda önem veren Yandex harita uygulamasıyla hem web üzerinde hemde mobil cihazlar arasında yerini almıştı. Türk kullanıcılarını ciddiye alan yandex bu kez karşımıza mobil cihazlar için üretmiş olduğu navigasyon uygulamasıyla yandex severlere merhaba dedi. Ücretsiz olarak sunulan Yandex.Navigasyon şimdiden kullanıcıların ilgisini çekmiş görünüyor. Yandex.Türkiye Ürün ve İş Geliştirme’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Emre Erşahin; “Yandex.Navigasyon için özellikle araç kullanıcılarının ihtiyaç ve beklentilerine odaklanılarak bir dizi yenilikçi özellik ile bir araya getirildi. Uygulama, trafik yoğunluğuna göre en hızlı alternatif rotaları önermesi ve ücretsiz olması açısından Türkiye’de bir ilk” şeklinde uygulamayla ilgili bilgiler sunmuş.

Yandex.Navigasyon gerçek zamanlı trafik durumunu gösterebiliyor. Trafikte ilerlediğiniz hızıda uygulama üzerinde görmeniz mümkün. Yandex.Navigasyon girdiğiniz adrese en uygun rotayı hesaplayabiliyor. Ancak rota hesaplamayla ilgili sorunlar olabileceği gerçeğinide belirtmek isteriz. Umuyoruz ki uygulama geliştirildikçe bu tarz sıkıntılarda son bulacaktır. Gerçek zamanlı trafik bilgisine göre söz konusu hedefe varış saatini gerçekçi bir şekilde tahmin edebilen uygulama, gidilecek tüm rota boyunca trafik yoğunluğunda beklenen değişimleri de göstermekle birlikte, trafik yoğunluğunda yaşanan önemli değişikliklere göre otomatik olarak daha uygun bir rota hesaplayabiliyor.

yandex_navigasyon2

Sokak sokak sesli navigasyon özelliğiyle şehir içindeki günlük seyahatlerinde veya şehirlerarası yollarda yeni hedeflere ulaşmaları konusunda kullanıcıların hayatını önemli ölçüde kolaylaştırabilir. Yandex.Navigasyon sesli komutlardan da anlıyor. Kullanıcılar gitmek istedikleri adresi sesli olarak söylediklerinde anlayan uygulama ayrıca, “En yakın postane…”, “Nöbetçi eczane…” veya favorilerde kayıtlı ise “Eve git…” gibi komutları anlayarak gerekli rotayı oluşturuyor.

yandex_navigasyon1

Uygulamada kullanım rahatlığını artırmak amacıyla, renkleri ile gözleri yormayan gece modu ve üç boyutlu görünen bina özellikleri de bulunuyor. Navigasyon’un haritaları, arayüzü ve tüm sesli özellikleri Türkçe olarak sunuluyor. Uygulama, turistlerin de kullanabilmesi amacıyla ayrıca İngilizce olarak da kullanılabiliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir için panorama görüntüleride uygulamada mevcut.

iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler için kullanıma sunulan uygulamaya sahip olmak için indirme linkleri:

Android için Yandex.Navigasyon indir
iPhone için Yandex.Navigasyon indir

Android cihazınız için yandex harita uygulamasını da deneyebilirsiniz. İndirmek için Yandex.Haritalar linkine tıklayınız.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Yandex’ten Ücretsiz Navigasyon Uygulaması"

avatar
Kilicaslan
Ziyaretçi

Yandex navi sadece türkiyemi yoksa avrupa dahilmi? Daha önce indirdim hic bir yeri bulamadim, ben Austuryada yasiyorum, burayi göstermiyor.