Yandex.Browser Mobil Uygulamaları

0
954

yandex

Arama motoruyla başladığı yolda hızla ilerleyen Yandex bilgisayar için ürettiği internet tarayıcısını bu kezde mobil tabanlı uygulamalar için geliştirdi. Android yada ios işletim sistemlere sahip akıllı telefon yada tabletlerinizde hızlı bir tarayıcı olmayı hedefleyen tarayıcının takdiri elbette ki son kullanıcı olan bizlere ait. Tarayıcı üzerinde operadanda tanıdığımız turbo mod özelliği mevcut. Bu sayede sayfaların daha hızlı yüklenmesi sağlanabiliyor. Yandex arama motorunu kullanan bu tarayıcımız da ilgili aramalarımızda yandex mapa yönlendirilerek cazip seçenekler sunabiliyor. 🙂 İşte bu mobil tarayıcıyla ilgili bazı özellikler.

Adresler ve sorgular için akıllı satır:
– rahat çalışmanız için ekranın alt kısmında, parmaklarınızın hemen altında yer alır;
– hem klavyeden hem de mikrofon aracılığıyla sesli olarak girilen sorguları ve site adreslerini anlar;
– sitenin adresini tam olarak bilmeseniz de, tarayıcı birçok siteyi ve sayfayı açıklamaya göre tanır; örneğin, [hürriyet] veya [ekşisözlük].

Yeni mobil arama
– zamandan tasarruf etmeniz için arama, size hazır yanıtları sunar: haberler, görseller, video ve kurumların haritadaki konumları. Örneğin, müzik klibi aradığınızda, arama doğrudan videoyu izlemenizi önerir.
Sevdiğiniz sitelere hızlı erişim:
– adres satırına tıkladığınızda ve yeni sekme açtığınızda, en çok ziyaret ettiğiniz siteleri içeren Tablo açılır;
– sevdiğiniz sitelerin Tablo’da sabit olarak kalmaları için gerekli siteleri seçip manuel olarak onları sabitleyebilirsiniz.

Hızlandırılmış sayfa yüklemesi
– Turbo teknolojisi sayesinde uygulama, web sayfalarının içeriklerini sıkıştırarak yavaş internet bağlantısında bile sayfaların hızlı yüklenmesini ve mobil internetten tasarruf etmenizi sağlar.

El hareketleri ile yönetim:
– yeni sekme açmak için akıllı satırı tutup biraz çekmeniz yeterlidir;
– sekmeler arasında geçiş yapmak için parmağınızla sayfayı sürüklemeniz yeterli olur.

Güvenli koruma

– virüs ve zararlı sitelerden korur.

Yandex Browser indirmek için alttaki linklerden ihtiyacınız olanı indirebilir, daha fazlası içinde Yandex.Browser Artık Mobil! adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.:

Yandex Browser İndirme Linkleri:
Android Sürümü İçin -> Yandex.Browser (Android)
Apple Ios Sürümü İçin -> Yandex.Arama (iPad ve iPhone)
PC İçin -> Yandex İndir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar