WhatsApp’a Alternatif Olabilecek Uygulamalar

0
699

whatsapp-alternatif

Geçtiğimiz günlerde facebookun WhatsApp’ın 19 milyar dolar karşılığı almasının etkileri hala sürerken WhatsApp kullanıcıları arasında da gelişmenin neler getireceği ile ilgili tartışmalar başlamıştı. Öyleki kullanıcıların birçoğu bu satın almayla birlikte 1 yıl ücretsiz kullanılıp daha sonrasında 1 dolarlık bir ödemeyle 1 yıl daha kullanılabilen uygulamanın tamamen ücretli bir hale dönüştürülebileceği kaygısını yaşıyordu. Birçok kullanıcı ise uygulamanın aynı kalacağını düşünsede aslında bakıldığında WhatsApp kendi alanında ilk değildi sonda olmayacaktı. Ücretli olma ihtimaline karşı yinede ciddi rakipleri olduğu gerçeğini kimse gözardı edemez. Şimdi WhatsApp’a alternatif olacak birkaç uygulamaya kısaca göz atalım.

WhatsApp Alternatifi Olarak Kullanılabilecek Uygulamalar:

Orjinal WhatsApp yazılımını linke tıklayarak cihazınıza rahatlıkla indirebilirsiniz.

WeChat

wechat

300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulama ücretsiz en iyi alternatiflerden birisi. Özellikle televizyonlarda ünlü futbolcu Messi’nin yer alması sonucu baya dikkatleri üzerine toplamıştı. Uygulama grup arası sohbet, görüntülü görüşme, sesli cevap, eklenebilir emojiler gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Uygulamayı indirmek için linke tıklayın ->> WeChat

Line

line

370 milyonu aşkın kullanıcıya sahip LINE, ücretsiz konuşma yapabileceğiniz ve mesajlaşabileceğiniz bir iletişim uygulamasıdır. Wechat gibi birçok özelliğe sahip ancak görüntülü görüşme ve arama desteği bulunduğu gibi içerisinde ki mağazası sayesinde çeşitli indirilebilir etiketleri sayesinde keyifli bir kullanım sağlayabilmekte.

Uygulamayı indirmek için linke tıklayın ->> Line

ChatOn

chaton

Özellikle samsung cihaz alanlar tarafından bilinen samsung tarafından üretilmiş olan ChatOn daha sonra diğer platformlar içinde uygulama mağazalarında yayınlandı. Grup konuşma, anlık mesajlaşma, sesli görüşme, resim, video ve etkinlik paylaşımına izin vermekte.

Uygulamayı indirmek için linke tıklayın ->> ChatOn

Tango

tango-hesabi-nasil-silinir

Tango kurulu olan arkadaşlarınızla ücretsiz sesli ya da görüntülü görüşme yapmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulama. Oldukça popüler olan WhatsApp’dan farkı ise masaüstü PC programına da sahip olması ve sesli ya da videolu görüşmeye olanak vermesi.

Uygulamayı indirmek için linke tıklayın ->> Tango

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar