WhatsApp Nasıl Hacklendi?

0
2516

Aylık 250 milyondan fazla kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz günlerde KDMS Team adındaki Filistin yanlısı bir grup tarafından WhatsApp hacklendi. Hacklenen WhatsApp’ın resmi sitesi uzun süre çevrimdışı kaldı. Telefon uygulamalarıyla ilgili şimdilik herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen yinede kullanıcılar arasında tedirginlik yaratmaya sebep oldu.

whatsapp-hack

Günde milyarlarca mesajın gönderildiği Whatsapp’ın IP adres kaydını değiştiren hackerlar, whatsapp.com alan adını kendi belirledikleri bir web sitesine yönlendirmeyi başardı. Filistinli hackerlar bununla kalmayıp şu mesajı yayınladılar: “Merhaba Dünya. Mesajlarımızı iletmek için buradayız. “Bunlardan birincisi; Dünya üzerinde Siyonistler tarafından çalınan Filistin adında bir yer olduğunu anlatmak istediğimizin farkında mısınız? Filistin insanlarının huzur içinde yaşamaya hakları var. Topraklarını özgürleştirmeyi ve israil hapishanelerindeki tüm mahkumların serbest bırakılmasını hak ediyorlar. İkincisi ise; Tam güvenlik yoktur. Sizi yakalayabiliriz!”

Bu hackleme olayının şimdilik mobil uygulamalar adına yarattığı bir sorun bulunmuyor.

Uygulamayı İndirmek İstiyorsanız:
Android İçin WhatsApp indir
iOS için WhatsApp indir

Yok ben kendimi güvende hissetmiyorum başka yazılımlar denemek istiyorum diyorsanızda >Android için En iyi Mesajlaşma Uygulamaları isimli makaleyi inceleyerek alternatif yazılımları deneyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar