Skype Yerine MSN Kullanmak İstiyorum Diyenlere Çözüm

3
2120

Skype-MSN

Hotmailin kapatılarak Outlook olmasından sonra bilindiği üzere Live Messenger uygulamasıda sonlandırılıp kullanıcılar Skype programına yönlendirilmişti. Ne kadar başarılı olsada Skype yazılımının tek hesap açması ve kullanış açısından messengeri aratması nedeniyle kullanıcılar tekrardan eski MSN programına erişmek istediklerine başarısızlıkla sonuçlanıyordu. Şimdi paylaşacağımız programla eski live messenger programınıza geri dönüş yaparak bu sorununuzu aşacağız. Yanlız hatırlatmakta fayda var bu işlemle birlikte MSN Live Messenger yazılımınızı 2014 yılına kadar kullanmaya devam edeceksiniz. 2014 mart ayı sonrası msn sunucuları tamamen kapatılacağı için live messenger hizmeti bu tarihten sonra kullanılamayacak.

Skype Yerine MSN Live Messenger Kullanmak İsteyenler İçin En Kolay Çözüm:  

Messenger Reviver Nasıl Kullanılır?

1.  MSN Kullanmaya Devam Etme Programı buradaki linkten programı indiriyoruz.

2. Programı zip’li klasörden çıkarıp çalıştırıyoruz.

3. Alttaki resimdeki gibi karşımıza çıkacak olan ekranda alttaki gibi bir pencereyle karşılaşacağız.  Detected Messenger versions yazan kısımda ise sistemimizde önceden kurulmuş msn sürümünü görüyoruz.

messengerreviver2_2

4. Öncelikle sisteminizde daha önceden kurulu bir MSN Live Messenger sürümü var ise aşağıda anlatılan adımları uygulamanız yeterli. Eğer yüklü değil ise MSN Windows Live Messenger‘ı linke tıklayarak indirebilirsiniz.

5. Messenger Reviver 2 isimli yazılımımızda ki Start butonuna basıp karşılaşacağımız işlemin bitmesini bekliyoruz.

6. Eğer bir hatayla karşılaşacak olursak bu aşamada Advanced yazan kısıma girerek alttaki resimde seçili olan kısıma tıklayarak Messenger’i tekrardan kurarak onarabilirsiniz.

messengerreviver 3

7. Bu işlem sonrası MSN Live Messenger programınızı eskisi gibi kullanabilirsiniz.

 

Yinede aklınıza takılan birşey olursa yorum olarak sorabileceğiniz gibi daha faydalı olacağını düşündüğüm  “Messenger Reviver ile Windows Live Messenger Kullanmaya Nasıl Devam Edilir? ” yazısını inceleyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "Skype Yerine MSN Kullanmak İstiyorum Diyenlere Çözüm"

avatar
Candan
Ziyaretçi

Çok teşekkür ederimmmmmmmmmmmmmm.Bir de Türkçe yapabilseydim:)

caner
Ziyaretçi

teşekkürler oldu 🙂

caner
Ziyaretçi

teşekkürler