Google Chrome İçin Yararlı Uygulamalar

0
690

google-chrome-app-store

Daha önceki yazımızda faydalı olabilecek Google Chrome Facebook Eklentileri‘ni sizlerle paylaşmıştık. Bu sefer sizlere google chrome üzerinde kullanabileceğiniz ve tarayıcınızı kullanışlı bir şekilde kullanmanızı sağlayacak birkaç uygulamadan bahsedeceğiz.

Öncelikle uygulamaları kullanabilmek için tabiki chrome tarayıcımızı Google Chrome indir ilgili linkten indiriyoruz veya sistemimizde hali hazırda ise güncelliğini kontrol ediyoruz.

 

Google Keep : Chrome tarayıcınız üzerinden not alabilmenize yarayan bir uygulama. Notlarınızı google drive hesabınızda saklamanız mümkün. İnternet bağlantınız olmasa dahi tuttuğunuz notları, çevrimdışıyken oluşturduğunuz tüm notları, İnternet’e bağlandığınızda web’le ve diğer cihazlarınızla senkronize edilir.

Pixlr Touch Up : Pixlr Touch Up bir resim kesme, yeniden boyutlandırma, kırpma, efekt uygulamak gibi birçok özelliği birarada bulunduran bir resim düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulamayla resimlerinizi kısa sürede düzenleyebilirsiniz.

Any.DO To Do List : Bu uygulamada bir ajanda uygulamasıdır. Bu uygulama yapılacaklar listesi ve hızlıca iş listeleri oluşturmanıza olanak veriyor. Uygulama sürükle bırak özelliğine sahip olmakla birlikte mobil cihazlarlada senkronizasyon sayesinde bilgi alışverisi yapabilmekte.

Chrome App Launcher : Chrome App Launcher google chrome tarayıcınıza yüklediğiniz tüm uygulamaları masaüstünüzden yönetmenizi sağlayabilen bir uygulamadır. Uygulamayı yükledikten sonra bilgisayarınızdaki görev çubuğuna uygulamanın kısa yolu otomatik eklenecektir. Bu sayede istediğiniz uygulama yada kısayola tek tıklamayla erişmeniz mümkün.

Daha fazla uygulama için Yararlı Google Chrome Uygulamaları isimli makaleye göz atmanızda yarar var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar