Bilinmeyen İlginç YouTube Hileleri

0
823

youtube

Günümüzün en popüler ve büyük arama motoru olan Google yatırımlarını teknoloji sektöründe hızla devam ettirmekte. Neredeyse standart haline gelmeye başlayan google servislerinden birisi olan ve sıklıkla tercih ettiğimiz video sitesi Youtube sıklıkla kullandığımız servislerden. Sıklıkla kullandığımız bu servislerin sıklıkla kullandığımız özellikleri haricinde gizli ve bilinmeyen yönleride bulunmakta. Örneğin Google arama motorunu açıp arama kısmına “Zerg Rush” yazdığımız anda karşımıza küçük bir oyun gelmekte ve uçuşan harfleri sayfayı temizleden mouse yardımıyla yok etmeye çalışıyoruz.

doge-meme-youtube

Google arama motorunda olduğu gibi Youtube üzerinde de bazı bilinmedik gizli özellikler mevcut. Star Wars serisinin hayranlarından iseniz youtube üzerindeki arama kısmına gelerek “Use the force, Luke” yazdığınız anda bir Jedi savaşçısı olabilirsiniz. Geçmiş zamanlarda popüler olan Harlem Shake dansını Youtube’a uygulamak isterseniz arama kısmına “do the harlem shake” yazdığınız anda da youtube logosunun dahi dansa eşlik ettiğine şahit olacaksınız.

Star Trek filmlerinin hayranlarından biriyseniz Scotty’nin en büyük görevi olan ışınlamayı denemek için arama kısmına “Beam me up, Scotty” yazarak arama sonuçlarının ışınlandığını göreceksiniz. Daha farklı denemeler içinde “1980” veya “doge meme” gibi arama terimleri yazıp aratmanızı öneririz.

YouTube Android, YouTube iOS ve YouTube Windows Phone uygulamalarından size uygun olanını indirebilirsiniz.

Youtube Android
Youtube iOS
Youtube Windows Phone

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar