Arkadaşlar Facebook Türkiye’de Yasaklaniyor!Nasıl Silinir?

1
410

facebook-virus-temizleme
Son zamanlarda facebookda yapılan uygulamların virüs gibi yayılması ve kullanıcıları rahatsız etmesi bir hayli arttı ve can sıkmaya başladı diyebiliriz.Yani bu uygulamalar kullanıcı için bilgisayarı kullanılmaz bir hale getirmeye başladı.

Yeni çıkan ismi ile şu anda Arkadaşlar Facebook Türkiye’de Yasaklaniyor şeklinde yapılan uygulama olmuştur.Uygulamaya tıkladığınızda Google Chrome eklentiler bölümüne yerleşecek ve facebookda sizin adınıza arkadaşlarınıza mesajlar gönderip paylaşımlar yapmaya başlaycaktır.

Facebook virüsü nasıl silinir.
1-Bu işlem için ilk olarak Google Chrome eklentiler bölümünde bu eklentiyi kaldırmanız gerekiyor.Tabi virüs bu işlemi iptal edecektir ve eklentiler bölümüne giriş olmayacaktır.Sizde
C:Users[KullaniciAdiniz]AppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultExtensions bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.
Not: Kullanıcı adınız yazan yerde kendi oturum isminizi seçmeniz gerekiyor.

2-Bu bölümde eklentiler bulunacaktır.Eğer bu eklentileri göremiyorsanız.Gizli dosyaları aktif hale getirmeniz gerekiyor.Gizli dosyaları ektif hale getirdiğiniz zaman ise AppData klasöründe Temp hariç herşeyi silecebilirsiniz.

3-Bu işlemde sonra paylaşımdurumu engellenmiş olacaktır.Son olarakda bilgisayarınızı güncel bir antivirüs programı ile taramayı unutmayınız.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Arkadaşlar Facebook Türkiye’de Yasaklaniyor!Nasıl Silinir?"

avatar
veysi
Ziyaretçi

memnun değilim

wpDiscuz