iphone6-nezaman-çıkıyor
Apple’ın alışılagelmiş iPhone cihazlarını tanıtma dönemi genelde her yılın Eylül ayıdır. Ancak gelen raporlara göre şirket bu sefer beklenen tarihten biraz daha erken bir dönemde yeni iPhone 6’yı tanıtacak.
Tayvan menşeili Economic Daily News’in haberine göre iPhone 6 Ağustos ayında tanıtılacak. Yani normal firmanın beklenen ürün tanıtım tarihinden bir ay önce.
Rapor, sadece 4.7-inç olan Apple iPhone modelinin Ağustos ayında , Eylül ayında ise 5.5-inç ya da 5.6-inç model cihazların ilk kez sahneye çıkacağını söylüyor.
2014 yılının ilk aylarında basına sızan yeni iPhone modelinin 5.5-inch büyüklükte olacağı yönünde idi. Eğer bu beklenti gerçekleşecek olursa gelecek ürün Apple’ın “phablet” alanında ilk ürünü olacak.
2011 yılında Apple’ın en büyük rakibi Samsung 5.3-inclik Galaxy Note modeli ile tüm piyasayı silip süpürmüş ve hemen arkasından diğer devler HTC, Nokia ve LG de benzer modelleri piyasaya sürmüştü. Her ne kadar Apple markasının duayeni olan Steve Jobs büyük ekran modelinden uzak durulması gerektiğini her fırsatta dile getirmiş olsa da piyasadaki oluşan trendlere Apple’ın ne kadar direnebileceğini zaman gösterecek.
Yeni iPhone 6; geliştirilmiş haritalar ve fitness üzerinde güçlü bir odaklanma ile geleceği söyleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar