3 Boyutlu Web Videoları için Tarayıcı Eklentileri

0
690

web-browser

Internet Explorer, Firefox Mozilla, Google Chrome, Yandex Browser yada Opera kullanıyor olabilirsiniz. Günümüz web teknolojileri geliştikçe video formatlarını oynatmak için gerekli yazılımlarda güncelleniyor. Şuan için HTML5 videoları için tarayıcılar ve web siteleri gelişmeler gösterselerde hala eski tabanlı flash destekli videolar popülerliğini koruyor. İlk kurulum yapılan tarayıcılarımızda bu videoları direkt olarak oynatamadığı için aşağıda vermiş olduğum oynatıcılardan birini sisteminize kurmanız gereklidir.

Adobe Flash Player

adobe-flash-player

Flash ile hazırlanmış uygulamaları, animasyonları vb.. görebilmeniz için Adobe Flash Player indirmeli ve bilgisayarınıza kurmalısınız. Adobe Flash Player çeşitli ekran ve tarayıcılarda benzersiz uygulama, içerik ve videoların kusursuz görüntülenmesini sağlayan platformlar arası, tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcıdır. Flash Player, kusursuz HD video, daha hızlı grafik oluşturma ve mobil ekran ve kişisel bilgisayarlarda yüksek performans sağlar. Yerel aygıt özelliklerinden faydalanmak için tasarlanmıştır ve daha zengin, daha kapsamlı kullanıcı deneyimi sağlar.

Yazılımı indirme linki -> Adobe Flash Player

Adobe Shockwave Player

adobe-shockwave-player

Shockwave dosyalarını (genellikle oyunlar) görüntüleyebilmek için gerekli olan eklenti. Macromedia Director tarafından hazırlanmış görüntüleri izlemenizi sağlar.

Yazılımı indirme linki -> Adobe Shockwave Player

Unity 3D Web Oynatıcı

Unity-Player-Plugin

Unity kullanılarak hazırlanan 3 boyutlu içerikleri (oyunlar, görseller v.s) tarayıcınızda görüntüleyebilmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Yazılımı indirme linki -> Unity web player

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar