Bilgisayar ve İnternet Blogu

Yılbaşı gecesi ne yapılabilir?

Belki 31 Aralık’a kadar evet. Yılbaşı gecesinde eğlenebilmek için mutlaka bir partnere ya da arkadaşlara mı ihtiyaç vardır?

Kesinlikle hayır. İhtiyacınız olan tek şey önyargılarınızı yıkmak. Bunu nasıl başarabileceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa sizin için hazırladığımız önerilere bir göz gezdirin. Yılbaşında yalnız olmanın da en az arkadaşlarla olmak kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN!

Yılbaşında yapacak planınız olsaydı, ne tür bir aktiviteden hoşlanacağınızı düşünün. Evde film izlemek mi, bir konser ya da partiye katılmak mı yoksa sokağa çıkıp yeni yıla girerken insanların arasına karışmak mı sizi daha mutlu ederdi?

Tercihiniz film izlemekten yanaysa, bu esnada yemekten hoşlanacağınız şeyler tercih edin. Sizi uyumaya itecek ağır yiyeceklerden kaçının. “Yalnızım” duygusunu körükleyecek türdeki içkilerden de uzak durun. Tüm yılın yorgunluğunu unutturacak bir film izlemek ve bu hazzı yaşamak sizi evden dışarıya adım atmaya teşvik edecek ve bu karamsarlıktan kurtulmanızı sağlayacaktır.

ETRAFINIZDA YENİ YÜZLER OLSUN!

Yılbaşı arifesinde işe ya da okula giderken her yanda parti ve konser ilanları görmek mümkündür. İzlemekten hoşlanacağınız bir konser veya tanımadığınız kişilerin bulunduğu bir partiye gitmenin ne kadar heyecanlı olduğunu düşünün.

Yakın dostlarla geçirilecek bir yılbaşı elbette akıllarda kalacaktır. Ancak bu seneye kadar zaten genelde yaptığınız da bu değil miydi? Bu sefer değişik bir şey yapın. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz parti için bir bilet alın. Orada sizin gibi yalnız gelen ya da mecburen sürekli görüştüğü insanlarla eğlenmek durumunda kalan birileri mutlaka olacaktır.

Herkesin rahatça eğlendiği ve geride kalan yılın endişelerinden uzak bir şekilde hoş arkadaşlıklar kurabileceğinizi düşünün. Sizi hiç tanımayan ve sizin de hiç tanımadığınız, sorunlarını bilmediğiniz ve bu sayede anın tadını çıkarabileceğiniz bir eğlenceden neden kaçıyorsunuz?

Elbette etrafınızda göreceğiniz yeni yüzler, sizin her zamanki klişelerden uzak bir yılbaşı geçirmeniz için mükemmel bir fikir. Tek yapmanız gereken, hayatı güzel kılan şeylerin yenilikler olduğunu görmek ve buna uygun hareket edecek gücü kendiniz de bulmaktır. Bu da evde oturup zamanın ilerlemesini beklemekten daha zor değildir.

ALIŞVERİŞ YAPMAK SİZİ KENDİNİZE GETİRECEK!

Her zaman zor olan ve olacak bir şey varsa o da hediye seçmektir. Hem bütçemize uygun hem de karşımızdakini şaşırtacak bir hediye bulmak pek de kolay değildir. Fakat yalnız geçireceğiniz bu yılbaşında sizden hediye bekleyecek kimse olmayacağı için, hediye almak zorunda da kalmayacaksınız. Bu kez sadece kendiniz için alışveriş yapın.

Bir günü alışverişe ayırın ve uzun zamandır beğendiğiniz ancak ihtiyacınız olmadığı için almadığınız bir elbise, ayakkabı ya da herhangi bir kıyafet varsa onu gidin ve alın. Artık ihtiyacınız var; çünkü dolabınızda yılbaşında giyeceğiniz yeni bir şey yok. Bu sizin yılbaşı hediyeniz olacak.

Herkes tarafından bilinen bir söz vardır. “Yeni yıla nasıl girersen o yıl öyle geçer”.

Kulağınıza çok tanıdık gelse de durup düşündüğünüzde altında yatan gerçeği göreceksiniz. 1 Ocak itibariyle başlayacak ve muhtemelen bir ay süresince devam edecek yılbaşı değerlendirmelerinde aslında herkesin özlemini duyduğu heyecanlı ve eğlenceli bir yılbaşı geçirmek sizin elinizde.

Geçen yılın tüm olumsuzluklarını üzerinizden atmak ve size onları hatırlatacak hiçbir kimse ya da olayın olmayacağı bir yılbaşı, işteki performansınızı ve özellikle de hayata bakış açınızı değiştirecek bir yenilik olacak.

RealAge / Gizem Aydoğan

Kaynak
10 thoughts on “Yılbaşı gecesi ne yapılabilir?

 1. Directioner girl :)

  ya ben evde parti vercm kız-erkk karısık ve sevdiim çocuguda çagırcm :) nasıl fikirr :D

  Cevapla
 2. raşit

  deli gibi için kendinizden gecin saçmalayın bırakın milleti millet sizinle uğraşsın yarın pişman olacağınızı bilsenizde kopsss kopsss biladerr

  Cevapla
 3. ceyda ece ege

  :) her yeni yıl senin için gülüşün hiç sönmesin nereye gidersen git …seinleyim seninleyiğimmmmmmmmmmmmmmmm… :) :D :( :'( :Q :Q :'( :(

  Cevapla
  1. yasmin keleş

   Ben bugün arkadaşlarımla sinamaya gitçem ama ewe gelinçe normal gün gibi oturçam 100\95 kazılara gidebiliriz

 4. CEYDA ECE OBA

  :) selam,öncelikle diyelimki yılbaşı çekilişini ailenşzle yaptınız ve size diyelimki babanız çıktı.Evdeki bazı malzemelerden yararlanarak yeni bir eşya yapabilirsiniz…
  SİZE BİR ÖRNEK:
  Öncelikle ŞIK BİR CÜZDAN YADA ÇANTA… yapabilirsiniz mesela cüzdanı şimdi mesela kırmızı kalemlerin konulduğu bir kap var işte onu alın ve renkli kartonlarla süsleyin ve internetten bir resim çıkarın ve o resmi kartona yapıştırın (bu bir fotoğrafta olabilir),sonra buna başka kalın şeyler kesin sonra bunu cüzdanın yanlarına yapıştırın.cüzdan bu kadar.Gerisini siz yaparsınız ha bu arada paketinizi süslemeyi unutmayın :)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest